Starosta wnioskuje o spotkanie u Wojewody w sprawie karetki w Jutrosinie

W związku z petycją mieszkańców kilku miejscowości z Gminy Jutrosin w sprawie stacjonowania Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jutrosinie Starosta Rawicki podjął działania dążące do rozstrzygnięcia sprawy, którą sygnalizują mieszkańcy.

– Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu w specjalnym liście do Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wyraziliśmy zaniepokojenie obecną sytuacją i poprosiliśmy o umożliwienie organizacji spotkania w tej sprawie. Liczymy, że merytoryczna dyskusja pozwoli wyjaśnić zaistniałą sytuację i umożliwi wypracowanie stanowiska, które będzie zaakceptowane przez wszystkie strony. Dlatego liczę na dyskusję w gronie specjalistów, mieszkańców oraz władz powiatu – mówi Adam Sperzyński, Starosta Rawicki.

Dodać należy, że powiat oraz odpowiednie służby monitorują sprawność działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne na terenie Gminy Jutrosin. Wcześniejsza propozycja dotycząca dodatkowego Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jutrosinie została rozpatrzona negatywnie przez poprzednie władze województwa.

Tagi: , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00