Stypendium

Stypendia dla uczniów rawickich szkół

Opublikowano 9 lutego 2023, 01:30

9 lutego br. Wicestarosta Rawicki Jakub Moryson spotkał się z założycielką WSHiU Akademii Nauk Stosowanych w Poznaniu – Magdaleną Górską.

Podczas spotkania Magdalena Górska przekazała Panu Wicestaroście dwa czeki opiewające na 30 tys. złotych jako formę sfinansowania czesnego na dowolnym kierunku stacjonarnych studiów licencjackich dwóm absolwentom szkół ponadpodstawowych.

– W kolejnej już IV edycji przeznaczamy dwa miliony sto tysięcy złotych na studia dla zdolnej młodzieży, fundując 70 stypendiów po 30 tys. złotych. Chcemy, by młodzież Wielkopolski miała równe szanse, dlatego równomiernie przekazujemy stypendia mieszkańcom różnych miejscowości. Stypendia przekazujemy na ręce starosty. Każdy powiat otrzymuje od nas dwa takie stypendia. Dzięki tym pieniądzom młody człowiek będzie miał sfinansowane trzy lata studiów stacjonarnych na naszej uczelni powiedziała Magdalena Górska, założycielka Akademii.

Stypendia zostaną przekazane na ręce dyrektorów dwóch największych szkół w Powiecie Rawickim – I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Bobrowskiego w Rawiczu i trafią do tegorocznych abiturientów.