Świąteczny grudzień

Ostatni miesiąc 2016 roku to pracowity czas w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie. Podjęto wiele działań promocyjnych, charytatywnych, artystycznych.

Akcje rozpoczęto udziałem w pierwszym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Bojanowie. Stoisko szkoły z rewelacyjnym gorącym barszczem i pasztecikami cieszyło się niesłabnącym zainteresowaniem zmarzniętych mieszkańców Bojanowa. Dodatkową atrakcją była wystawa prac ucznia – Karola Dzikowskiego. Wiele osób z zainteresowaniem podziwiało jego plastyczny artyzm, a dzieci mogły spróbować swoich sił rysując choinki i gwiazdki pod jego czujnym okiem.

Kilka dni później w później odbyło się w szkole „Europejskie kolędowanie”, którego celem było zapoznanie młodzieży z obrzędami oraz zwyczajami świątecznymi i sylwestrowymi w różnych krajach Europy. Wolontariusze z Fundacji CAT w Lesznie: Valerii Cario z Włoch, Jesus Sanchez de Pablo Aranda z Hiszpanii, Ozge Akalin i Emrah Cetin z Turcji w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli jak wyglądają święta w ich ojczyznach oraz jak obchodzi się tam Nowy Rok. Na spotkanie przybyli również uczniowie z Gimnazjum w Bojanowie .

Początek grudnia to również finał czterotygodniowej zbiórki nakrętek dla Madgalenki Gierlik. Ich ilość przerosła oczekiwania zarówno samorządu uczniowskiego, jak i pracowników sklepu „U Kubusia” w Rawiczu, dzięki któremu mogliśmy włączyć się do akcji. W krótkim czasie udało się zebrać ponad 16,5 tys. sztuk. Zakończyła się również akcja charytatywna „GÓRA GROSZA”, podczas której zbierano monety.

W drugim tygodniu grudnia uczniowie przygotowywali swoje klasopracownie, uczestnicząc w konkursie na wystrój świąteczny. Chętni wzięli również udział w warsztatach DIY (ang.Do It Yourself), podczas których uczyli się różnych technik robienia ozdób i kartek bożonarodzeniowych.

Reprezentanci wszystkich klas uczestniczyli w konkursie zorganizowanym w szkolnej bibliotece „Obycie umila życie”, rozwiązując test dotyczący zasad dobrego zachowania m.in.: kontaktów interpersonalnych, zachowań w miejscach publicznych, manier przy stole czy podczas wizyt. Nauczyciele języków obcych przeprowadzili konkursy związane z tematyką świąt: „Mein Adventskalender” i „Weihnachten ist für mich…”

Fot. Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie

Diy1
Diy3
Diy7

 

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00