Święto Drzewa

"Każdy liść pochłania CO2" - to hasło tegorocznego Święta Drzewa, które ma przypomnieć, że sadzenie drzew jest jednym z  najprostszych i najbardziej opłacalnych sposobów zapobiegania zmianom klimatu.

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu przyłączył się do 16 edycji ogólnopolskiego programu. Z tej okazji dyrektor szkoły Piotr Mosiek wraz z Agnieszką Matysiak i wiceprzewodniczącą samorządu uczniowskiego Mają Szefer, posadzili na terenie szkoły pierwsze symboliczne drzewo - klon globusom w obecności zgromadzonych uczniów szkoły.

Drzewa towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat, dostarczając nam nieocenionych korzyści. Jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. W miastach oczyszczają powietrze z pyłów i gazów, chronią przed hałasem i zwiększają wilgotność powietrza. Stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy także jakość naszego życia.

Posadzone drzewo zostało wpisane do licznika posadzonych drzew na stronie www.swietodrzewa.pl, zaś sama idea obchodzenia niniejszego święta w rawickim Zespole Szkół Zawodowych wpisana została do corocznego harmonogramu wydarzeń szkolnych.

Zdjęcia udostępnione przez Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

 

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00