Sytuacja w Domach pomocy Społecznej w Osieku i Pakówce

Sytuacja w Domach Pomocy Społecznej na terenie powiatu

W Domu Pomocy Społecznej w Pakówce dwukrotnie pobierano wymazy na obecność wirusa SARS-CoV-2: 10 i 19 października br. Dodatni wynik uzyskało 32 pracowników oraz 35 mieszkańców. Obecnie 2 mieszkańców placówki zakażonych wirusem przebywa w szpitalu, natomiast jeden jest w trakcie badań. Niestety, zmarło trzech pensjonariuszy, u których stwierdzono pozytywny wynik.

Na chwilę obecną nie ma żadnych nowych informacji o kolejnych podejrzeniach zachorowań, zarówno wśród mieszkańców, jaki i pracowników placówki.  W związku z powyższym od 1 listopada br. organizacja pracy w DPS-ie w Pakówce wraca do normy, tj. zmiany w systemie 12-sto godzinnym. Oczywiście nadal w placówce będzie obowiązywać ścisła izolacja między grupami.

W Domu Pomocy Społecznej w Osieku wymazy na obecność wirusa SARS-CoV-2 pobrano raz - 26 października br. Dodatni wynik uzyskało 11 pracowników oraz 23 mieszkańców. Obecnie 1 mieszkaniec placówki zarażony wirusem przebywa w szpitalu. Spośród pracowników Domu 4 osoby przebywają na kwarantannie domowej, natomiast 5 osób w izolacji domowej. Na terenie placówki jedna grupa składająca się z mieszkańców i pracowników,  przebywa w izolacji w osobnym budynku.

Pozostali pracownicy pracują bez zmian, w systemie 12-sto godzinnym. Oczywiście nadal w placówce będzie obowiązywać ścisła izolacja między grupami.

Fot. Dom Pomocy Społecznej w Osieku i Pakówce

Tagi:

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00