Szkolna Liga Historyczna

W I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu zainaugurowano drugą edycję Szkolnej Ligi Historycznej. Do rywalizacji zgłosiło się dziewięć drużyn. W tym roku odbędzie się 5 części konkursu (starożytność, średniowiecze, nowożytność do końca XVIII w., wiek XIX i wiek XX).

Drużyna, która zwycięży w danej części SLH otrzymuje 14 punktów. Za zajęcie drugiego miejsca przyznawane będzie 12 punktów, a za miejsce trzecie to 10 punktów. Za każde kolejne miejsce przyznawany będzie o jeden punkt mniej. Drużyna, która nie weźmie udziału w danej części SLH lub złamie zasady regulaminu otrzymuje 0 punktów. O ostatecznym rezultacie zdecyduje suma punktów zdobytych we wszystkich częściach.

W pierwszej części uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące starożytności.  Rywalizacja była zacięta. Do finałowej rozgrywki przeszły: drużyna uczniów z klasy IIb2 i IIIb2 oraz drużyna reprezentująca klasę IIIb. Ostatecznie I miejsce zajął zespół  reprezentujący klasy IIb2 i IIIb2 w składzie:  Józef Gniazdowski, Wiktor Koch i Ksawery Krysiak - gratulujemy! Poza konkursem do rywalizacji ze zwycięzcami przystąpili nasi absolwenci: Piotr Tyca - organizator ubiegłorocznej SLH oraz Damian Nowacki - ubiegłoroczny uczestnik.

Druga część (średniowiecze) odbędzie się 18 listopada br.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

1lorawicz Liga Historyczna  2
1lorawicz Liga Historyczna  3
1lorawicz Liga Historyczna  4
1lorawicz Liga Historyczna  5
1lorawicz Liga Historyczna  6
1lorawicz Liga Historyczna  7
1lorawicz Liga Historyczna  8
1lorawicz Liga Historyczna  11

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00