Wpisy otagowane jako ‘akcja’

akcja,pies

Ogólnopolska akcja edukacyjna

My nie gryziemy

"My nie gryziemy" to ogólnopolska akcja edukacyjna, która polega na szkoleniu dzieci i młodzieży w zakresie profilaktyki pogryzień i ataków przez psy.

Czytaj dalej

akcja,drzewa,dzień krajobrazu

Dzień Krajobrazu w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

W tym roku już po raz piąty w Polsce obchodzono Dzień Krajobrazu. Tegorocznym tematem przewodnim było drzewo, w myśl słów pochodzących ze znanego wiersza Leopolda Staffa:  "O cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa? ". Jak zaznaczali inicjatorzy akcji:  "drzewa pełnią ważne funkcje przyrodnicze czy klimatyczne (...), nierzadko urastają do rangi symbolu". Celem obchodów było dbanie o środowisko naturalne oraz popularyzowanie  wiedzy na temat znaczenia drzew w lokalnym krajobrazie.

Czytaj dalej

akcja,flaga,flaga państwowa,maszt,projekt

Polska "Pod biało-czerowną"

Trwa akcja „Pod Biało-Czerwoną”

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego realizują projekt wzmacniający ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego - "Pod biało-czerwoną".

Czytaj dalej

akcja,książki

Jak nie czytam, jak czytam! 

Już po raz kolejny w całej Polsce tysiące osób wzięło udział w akcji pn. "Jak nie czytam, jak czytam", próbując pobić rekord kraju w liczbie osób czytających książki w tym samym czasie.

Czytaj dalej

akcja

Muszkieterowie dla Polek

Akcja "Muszkieterowie dla Polek" organizowana przez Grupę Muszkieterów już od 12 lat promuje profilaktykę raka piersi wśród kobiet. W ramach tej kampanii, z badań profilaktycznych w 2018 roku skorzystało 2979 mieszkanek województwa wielkopolskiego. Wśród 252 z nich wykryto zmianę łagodną, natomiast 114 zostało skierowanych na dodatkowe, także bezpłatne badania w ramach diagnostyki pogłębionej.

Czytaj dalej

akcja

Realizacja projektu

ZADBAJMY O CZYSTE POWIETRZE

Grupa młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu włączyła się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA mającej  na celu promowanie antysmogowych działań.

Czytaj dalej

akcja

Bezpieczni na stoku

W dniu 11 stycznia br. wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wraz przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu przeprowadzili akcję pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".

Czytaj dalej

akcja,finał

GRALI DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!

Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu zaangażowała się w 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zorganizowała zbiórkę pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Czytaj dalej

akcja

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Dziś jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Dzień ten, przypadający w trzeci czwartek listopada, ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA, w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat.

Czytaj dalej

akcja,licealiści,zbiórka

Realizacja projektu

Zbiórka rzeczy dla schroniska w Henrykowie

Los zwierząt nie jest obojętny licealistom i dlatego w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu zorganizowano akcję "Nasi mali przyjaciele czekają na naszą pomoc". Jej inicjatorem była klasa 2d.

Czytaj dalej

akcja,badanie

Muszkieterowie dla Polek

W ubiegłym roku trwała jubileuszowa - X edycja kampanii "Muszkieterowie dla Polek". W trakcie akcji przebadano łącznie 3155 mieszkanek województwa wielkopolskiego. U 324 z nich wykryto zmianę łagodną, a 88 skierowano na dalszą diagnostykę. 

Czytaj dalej

akcja,licealiści

UDZIAŁ UCZNIÓW W AKCJI PROFILAKTYCZNEJ

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu włączyli się w akcję profilaktyczno - edukacyjną - "Sztuczka na wnuczka" - organizowaną przez rawickich funkcjonariuszy policji. W ramach akcji przeszli ulicami miasta ucząc seniorów jak uniknąć oszustwa.

Czytaj dalej

akcja,fundacja,szkoła

Akcja „Śpiwór dla Bezdomnego” zakończona

Na dworze coraz chłodniej... W związku z tym fundacja Pro Publico ogłosiła zbiórkę koców i śpiworów dla osób bezdomnych. Społeczność szkolna Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie postanowiła rozszerzyć  tę szczytną akcję i wspomóc fundację, tym bardziej, że pierwsze minusowe temperatury wraz z nadejściem zimy czynią największe zło wśród osób bezdomnych i opuszczonych.

Czytaj dalej

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00