Wpisy otagowane jako ‘bojanowo’

bojanowo,hrsmolice,smolice

Szkoła Bojanowo

Uczniowie odwiedzili HR Smolice

23 marca br. uczniowie klas I TRWr, II TR , III TW z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych rolniczych uczestniczyli w wycieczce zawodowej do firmy Hodowla Roślin Smolice sp. z o.o. Grupa IHAR.

Czytaj dalej

bojanowo,dzierżawa gruntów,ogłoszenie

Ogłoszenie o ofercie dzierżawy gruntów rolnych

Ogłoszenie o ofercie dzierżawy gruntów rolnych

Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie informuje o możliwości wydzierżawienia 3 ha gruntu rolnego, stanowiącego część działki o nr 904/12 położonej w obrębie ewidencyjnym: Gołaszyn.

Czytaj dalej

bojanowo,polagra,szkoła

POLAGRA

Uczniowie z Bojanowa na wystawie rolniczej POLAGRA

13 stycznia br. uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie udali się do Poznania na wystawę rolniczą, która odbywała się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Można było obejrzeć tam przygotowaną ekspozycję i zapoznać się z najnowszymi urządzeniami i maszynami rolniczymi, które są aktualnie w ofercie firm polskich jak i zagranicznych.

Czytaj dalej

bojanowo,dzień patrona,powstanie wielkopolskie

Dzień Patrona w Bojanowie

W Bojanowie świętowano Dzień Patrona szkoły

W bojanowskiej szkole 13 stycznia br. uroczyście obchodzono Dzień Patrona. Tym samym uczczono pamięć o Powstańcach Wielkopolskich, którzy oddali życie, wykazując się ogromną determinacją i poświęceniem, aby przyłączyć Wielkopolskę do Polski.

Czytaj dalej

bojanowo,talent show,Winter Talent Show

Winter Talent Show 2022

WINTER TALENT SHOW W BOJANOWIE

W środę, 21 grudnia w sali kinowej w Bojanowie odbyła się trzecia edycja Winter Talent Show. Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU mogli zaprezentować widzom swoje talenty i ciekawe umiejętności.

Czytaj dalej

bojanowo,mikołajki,szkoła

Mikołajki w Bojanowie

MIKOŁAJKI W SZKOLE W BOJANOWIE

Tegoroczne Mikołajki w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie były dniem pełnym wrażeń. Uczniowie brali udział w turnieju piłki siatkowej. Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego - Damian Bartkowiak i Kamil Pawlicki. Każda klasa była reprezentowana przez ośmioro uczniów, a wygrany zespół przechodził do kolejnego etapu. O najlepsze miejsca ubiegały się trzy klasy. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2TIR, drugie klasa 4TIR i trzecie miejsce klasa 3BA. 

Czytaj dalej

bojanowo,fundusze europejskie,międzynarodowe mobilnośc uczniów,PO WER,POWER,praktyki zawodowe,projekt,projekt międzynarodowy,środki unijne,ZSPT

Praktyki zagraniczne dla uczniów z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie

W Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych rozpoczął się projekt "Europejskie praktyki szansą na rozwój dla uczniów szkoły w Bojanowie", realizowany  w ramach działania "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i nauczycieli oraz kadry kształcenia zawodowego" finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (POWER).

Czytaj dalej

bojanowo,jutrosin,miejska górka,nawałnica,pakosław,pomoc,powiat rawicki,rawicz,wichura,zarządzanie kryzysowe,zasiłek

Pomoc dla poszkodowanych po nawałnicy

Starosta Rawicki poprzez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazał do gmin informację o możliwości ubiegania się o zasiłki celowe dla rodzin lub osób samotnie gospodarujących, poszkodowanych w wyniku nawałnicy.

Czytaj dalej

bojanowo,drogi,inwestycje,jutrosin,miejska górka,pakosław,partnerstwo,pieniądze,powiat,prow,rawicz

Przejazd kolejowy zamknięty

Trasa do Łaszczyna i partnerstwo z gminami przy inwestycjach drogowych

Powiat Rawicki złożył wniosek w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich o dofinansowanie budowy I etapu drogi Rawicz-Łaszczyn. Wartość projektu (od skrzyżowania w miejscowości Łaszczyn do wiaduktu nad drogą krajową nr 36) wynosi 2,2 mln złotych. W jego zakresie przewidziano również ciąg pieszo-rowerowy. W przypadku niepowodzenia, władze powiatu zamierzają starać się o pieniądze na tę inwestycję w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego lub Programu Przebudowy Dróg Powiatowych i Gminnych.

Czytaj dalej

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00