Wpisy otagowane jako ‘konkursy’

konkursy,niepodległość,powrót do Polski,rocznica

100. ROCZNICA POWROTU DO NIEPODLEGŁEJ POLSKI

W 2020 roku w powiecie rawickim wyjątkowo uroczyście obchodzono 100. rocznicę "powrotu do macierzy", przypadającą 17 stycznia 1920 r. Z tej okazji w Miejskiej Górce została odsłonięta tablica upamiętniająca walne posiedzenie Powiatowej Rady Ludowej Powiatu Rawickiego. Została ona zamontowana na elewacji budynku, gdzie obecnie mieści się Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Czytaj dalej

Dzień Dziecka,konkursy

Zdrowy Dzień Dziecka

Już dziś zarezerwujcie sobie czas w sobotę 3 czerwca, by zrobić najlepszy prezent na Dzień Dziecka swoim pociechom. Na terenie Pałacu w Pakosławiu czekać będzie wiele  atrakcji i dla dzieci i dla rodziców.

Czytaj dalej

konkursy,rajd,rower,trasa

JESIENNY RAJD ROWEROWY – 2016

W sobotę, 22 października na starcie Jesiennego Rajdu Rowerowego stanęło ponad  80  rowerzystów ze  środowisk szkolnych: Szkoły Podstawowej nr 3 w Rawiczu, Szkoły Podstawowej w Kaczkowie, Gimnazjum w Sierakowie,  I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, wspieranych  sporą  grupą  osób dorosłych miłośników  wycieczek  rowerowych.

Czytaj dalej

konkursy,progra,zdrowie

Projekty

W marcu 2015 r. Szpital Powiatowy w Rawiczu przystąpił do postępowania konkursowego organizowanego przez Instytut ?Pomnik ? Centrum Zdrowia Dziecka? w Warszawie i został wybrany do realizacji świadczeń zdrowotnych w zakresie wdrożenia programu edukacyjnego pn. ?Zasady prawidłowego żywienia wśród kobiet w ciąży i poszerzenie wiedzy o roli aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia?. Program ten jest elementem Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w latach 2011-2016. Udział w programie, który adresowany jest do kobiet we wczesnym okresie ciąży (I trymestr / pierwsze cztery miesiące ciąży) jest bezpłatny. Polega na skorzystaniu z dwóch poradach żywieniowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb poszczególnych kobiet.
Świadomość przyszłych mam jest bardzo ważna w oddziaływaniu na rozwój i zdrowie ich dzieci, w zapobieganiu nadwadze, w kształtowaniu właściwych postaw i nawyków. ?Jedz dla dwojga nie za dwoje? ? realizacja tej zasady opiera się na umiejętnym jakościowym i ilościowym doborze produktów spożywczych. Uczestniczki programu dowiadują się także, jak zadbać o dietę i aktywność fizyczną w okresie karmienia, a także jak być?mamą w formie? także po okresie laktacji.
Wykaz poradni, które współpracują w realizacji programu:
1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ?Eskulap?, ul. Podmiejska 8, Rawicz.
2. Zespół Poradni Specjalistycznych ?Medis?, ul. Królowej Jadwig 13B/1, Rawicz.
Program będzie realizowany do 16 maja 2016 r., a do tej pory skorzystało z niego 85 kobiet.

Czytaj dalej

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00