Wpisy otagowane jako ‘licealiści’

licealiści,obchody,Święto Drzewa

Licealiści posadzili magnolię

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu przyłączyło się do obchodów  „Dnia drzewa”. Uczniowie z  klasy o profilu biologicznym przygotowali materiały informacyjne dotyczące święta, wykonali gazetkę tematyczną oraz zaangażowali się w sadzenie drzewka na terenie szkoły.

Czytaj dalej

akcja,licealiści,zbiórka

Zbiórka rzeczy dla schroniska w Henrykowie

Los zwierząt nie jest obojętny licealistom i dlatego w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu zorganizowano akcję „Nasi mali przyjaciele czekają na naszą pomoc”. Jej inicjatorem była klasa 2d.

Czytaj dalej

akcja,licealiści

UDZIAŁ UCZNIÓW W AKCJI PROFILAKTYCZNEJ

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu włączyli się w akcję profilaktyczno – edukacyjną – „Sztuczka na wnuczka” – organizowaną przez rawickich funkcjonariuszy policji. W ramach akcji przeszli ulicami miasta ucząc seniorów jak uniknąć oszustwa.

Czytaj dalej

konferencja,licealiści,matematyka

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego na konferencji naukowej „Analysis and Applications”

Początkiem września w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbywała się konferencja „Analysis and Applications”. Na zaproszenie organizatorów do stolicy Dolnego Śląska przyjechali najwybitniejsi matematycy naszych czasów: Jean Bourgain, Charles Fefferman, Elon Lindenstrauss i Terence Tao.

Czytaj dalej

debaty oksfordzkie,drużyna,licealiści

Kultura dyskutowania

W marcu kolejna debatancka drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu próbowała swoich sił w Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu. Tym razem trzon drużyny stanowili uczniowie z klasy 1 o profilu humanistycznym. 

Czytaj dalej

funkcje lasu,licealiści,zajęcia interdyscyplinarne

Ekologiczne funkcje lasu

Uczniowie klasy I o profilu biologicznym i II o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyli w zajęciach  w Leśnym  Kompleksie  Promocyjnym  „Lasy Doliny Baryczy”. Tematem wiosennego spotkania w Centrum Edukacji Ekologicznej było znaczenie ekosystemu leśnego.

Czytaj dalej

licealiści,sport,wyjazd

LICEALIŚCI NA NARTACH

Jak co roku grupa młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego  w Rawiczu uczestniczyła w wycieczce sportowo-turystycznej w Korenovie w Czechach. W programie wyjazdu były zajęcia narciarskie na stokach w Tanvaldzie i na Vysokich, gdzie uczniowie jeździli także podczas godzin wieczornych.

Czytaj dalej

dziennikarstwo,licealiści,warsztaty

Warsztaty dziennikarskie

Dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu zorganizowano wyjazdowe warsztaty dziennikarskie. Udział w nich był możliwy dzięki nawiązaniu współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.

Czytaj dalej

licealiści,projekt,warsztaty

RÓŻA może w RÓŻNY sposób inspirować…

W I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu zorganizowano warsztaty poetyckie związane z projektem interdyscyplinarnym pod wspólnym tytułem „RÓŻA”. Pomysłodawcą projektu artystycznego był Wojciech Danielczyk, który do współpracy zaprosił Irenę Rejek – fotografa amatora oraz Annę Nogę – nauczyciela języka polskiego.

Czytaj dalej

licealiści,spotkanie,uczniowie

DUŻE I MAŁE TALENTY robią eksperymenty!

W czerwcu w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu gościły dzieci z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 4. Celem ich wizyty było spotkanie z uczniami naszej szkoły Natalią Bogdańską, Patrykiem Czudakiem (wielkim pasjonatem doświadczeń fizycznych, może w przyszłości naukowcem) i Kacprem Horałą, którzy przygotowali dla swoich młodszych kolegów niezwykły pokaz doświadczeń fizycznych.

Czytaj dalej

licealiści,wycieczka,zwiedzanie

UCZNIOWIE I LO NA LAZUROWYM WYBRZEŻU

Po raz kolejny uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego wyjechali poza granice Polski. W tym roku podziwiali piękno Francuskiego Lazurowego Wybrzeża. Podczas sześciodniowej wycieczki licealiści zwiedzili Niceę i Cannes, jedne z najsłynniejszych miast Francuskiej Riwiery, a tam porty, Promenadę Anglików, Pałac Festiwalowy oraz galerię gwiazd. Mieli również okazję zobaczyć typowe portowe miasteczko jakim jest Saint Tropez, gdzie ślady słynnego Żandarma są ciągle wszechobecne.

Czytaj dalej

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00