Wpisy otagowane jako ‘rocznica’

Narodowe Święto Niepodległości,niepodległość,rocznica

100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Starosta Rawicki oraz Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają do wspólnego upamiętnienia w dniu 11 listopada 2018 r. 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

Czytaj dalej

II wojna,rocznica,wojna

Rocznica wybuchu II wojny światowej

Starosta Rawicki oraz Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają do wspólnego upamiętnienia wybuchu II wojny światowej w dniu 01 września br. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

Czytaj dalej

akademia okolicznościowa,niepodległość,rocznica

ROCZNICA POWROTU DO NIEPODLEGŁEJ POLSKI

W Powiecie Rawickim uroczyście obchodzono 98. rocznicę „powrotu do macierzy”, przypadającą 17 stycznia 1920 r. Kontekst historyczny wydarzeń sprzed 98 lat został przybliżony za pomocą prezentacji multimedialnej podczas akademii zorganizowanej w dniu 17 stycznia br. w Zespole Szkół im. Jana Pawła w Rawiczu.

Czytaj dalej

ofiary,rocznica,stan wojenny

Tragiczna rocznica, o której nie wolno zapomnieć

Dziś mija 36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku władzę w kraju przejęła Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. Celem wojskowej akcji była likwidacja protestów społecznych oraz wstrzymanie procesów demokratyzacyjnych, rozpoczętych w sierpniu 1980 roku.

Czytaj dalej

Narodowe Święto Niepodległości,obchody,rocznica

Narodowe Święto Niepodległości

Starosta Rawicki oraz Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2017 r. W tym dniu przypada 99. Rocznica odzyskania przez Polskie niepodległości. Szczegółowe informacje na poniższym plakacie.

Czytaj dalej

delegacje,rocznica,wybuch II wojny światowej

Pamięci walczącym w 1939 r.

1 września br. w celu uczczenia 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz o tych, którzy podczas niej oddali swoje życie, o godzinie 12.00 przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych, służb mundurowych wraz z przedstawicielami instytucji i organizacji złożyli wiązanki kwiatów przy Pomniku Żołnierza w Rawiczu. Delegacjom towarzyszyły poczty sztandarowe ze szkół rawickich szkół.

Czytaj dalej

rocznica,Starosta Rawicki,upamiętnienie

Rocznica śmierci bezrobotnych

Starosta Rawicki oraz Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają do wspólnego upamiętnienia rocznicy śmierci bezrobotnych podczas rozruchów głodowych w dniu 19 sierpnia 1921 r. Szczegółowe informacje na poniższym plakacie.

Czytaj dalej

rocznica,Rzeź Wołyńska,Starosta Rawicki

Rocznica Rzezi Wołyńskiej

Starosta Rawicki oraz Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają do wspólnego upamiętnienia Rocznicy Rzezi Wołyńskiej poprzez złożenie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza w Rawiczu.

Czytaj dalej

obchody,rocznica,władze powiatowe

To już 61 lat temu – obchodzimy rocznicę Poznańskiego Czerwca 1956

61 lat temu, 28 i 29 czerwca 1956 r., w Poznaniu wybuchły robotnicze protesty, które przerodziły się w walki uliczne. Władze komunistyczne do ich stłumienia użyły wojska. Życie straciło 58 osób, w tym 50 osób cywilnych. Co najmniej 239 osób zostało rannych. Robotniczy bunt przeszedł do historii jako Poznański Czerwiec. Było to pierwsze w Polsce masowe wystąpienie robotnicze przeciwko komunistycznym władzom i w bardzo poważnym stopniu przyspieszyły zmiany polityczno-gospodarcze w PRL.

Czytaj dalej

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00