Wpisy otagowane jako ‘Starosta Rawicki’

komunikat,koronawirus,mieszkańcy,powiat rawicki,Starosta Rawicki

Komunikat Starosty Rawickiego

W związku z istniejącym zagrożeniem zakażenia koronawirusem, zwracam się z prośbą do Mieszkańców powiatu rawickiego o ograniczenie załatwiania spraw w Starostwie Powiatowym w Rawiczu i jednostkach organizacyjnych powiatu rawickiego, a szczególności w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, Wydziale Komunikacji i Dróg, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowym Urzędzie Pracy oraz Powiatowym Zarządzie Dróg, tylko do tych, które wymagają osobistego stawiennictwa.

Czytaj dalej

burmistrz,ofiary,Starosta Rawicki,zbrodnia katyńska

Obchody Dnia pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Starosta Rawicki oraz Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają do wspólnego upamiętnienia w dniu 13 kwietnia 2019 r. Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

Czytaj dalej

posiedzenie,Powiatowa Rada Działalnośći Pożytku Publicznego,Starosta Rawicki

I posiedzenie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Rawiczu

Starosta Rawicki informuje, że pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Rawiczu odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2018 r. o godz. 13:00 w Starostwie Powiatowym w Rawiczu - sala narad nr 18.

Czytaj dalej

komunikat,Minister Sprawiedliwości,rejestr,Starosta Rawicki

Komunikat w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 16 maja 2016 r. o przeciwdziałaniom zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym

W związku z pismem Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie prośby o przekazanie informacji podległym i nadzorowanym jednostkom przez Starostę Rawickiego, w szczególności stowarzyszeniom i fundacjom, o obowiązkach i sankcjach wynikających z przepisów ustawy z dnia 16 maja 2016 r. o przeciwdziałaniom zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz. U. z 2018 r., poz. 405), Starosta Rawicki informuje, że zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 16 maja 2016 r. o przeciwdziałaniom zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz. U. z 2018 r., poz. 405), w przypadku zatrudnienia lub przed dopuszczeniem osób do innej działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi (np. wyjazdy na ferie zimowe, agroturystyka, obozy) pracodawca lub inny organizator w zakresie takiej działalności ma obowiązek sprawdzenia, czy dane zatrudnianej czy dopuszczonej osoby są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (RSPTS).

Czytaj dalej

akt powołania,sanepid,Starosta Rawicki

STAROSTA POWOŁAŁ SZEFA RAWICKIEGO SANEPIDU

W dniu dzisiejszym Starosta Rawicki Adam Sperzyński powołał Grażynę Marczyńską na okres pięciu lat na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rawiczu. Grażyna Marczyńska pełni tę funkcję od 17 października 2007 r.

Czytaj dalej

agresja sowiecka,Starosta Rawicki,upamiętnienie

Rocznica agresji ZSRR na Polskę

Starosta Rawicki oraz Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają do wspólnego upamiętnienia rocznicy agresji sowieckiej na Polskę w dniu 17 września 1939 r. Szczegółowe informacje na poniższym plakacie.

Czytaj dalej

rocznica,Starosta Rawicki,upamiętnienie

Rocznica śmierci bezrobotnych

Starosta Rawicki oraz Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają do wspólnego upamiętnienia rocznicy śmierci bezrobotnych podczas rozruchów głodowych w dniu 19 sierpnia 1921 r. Szczegółowe informacje na poniższym plakacie.

Czytaj dalej

rocznica,Rzeź Wołyńska,Starosta Rawicki

Rocznica Rzezi Wołyńskiej

Starosta Rawicki oraz Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają do wspólnego upamiętnienia Rocznicy Rzezi Wołyńskiej poprzez złożenie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza w Rawiczu.

Czytaj dalej

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00