Wpisy otagowane jako ‘szkoła’

studia,stypendium,szkoła

Stypendium

Stypendia dla uczniów rawickich szkół

9 lutego br. Wicestarosta Rawicki Jakub Moryson spotkał się z założycielką WSHiU Akademii Nauk Stosowanych w Poznaniu - Magdaleną Górską.

Podczas spotkania Magdalena Górska przekazała Panu Wicestaroście dwa czeki opiewające na 30 tys. złotych jako formę sfinansowania czesnego na dowolnym kierunku stacjonarnych studiów licencjackich dwóm absolwentom szkół ponadpodstawowych.

Czytaj dalej

bojanowo,polagra,szkoła

POLAGRA

Uczniowie z Bojanowa na wystawie rolniczej POLAGRA

13 stycznia br. uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie udali się do Poznania na wystawę rolniczą, która odbywała się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Można było obejrzeć tam przygotowaną ekspozycję i zapoznać się z najnowszymi urządzeniami i maszynami rolniczymi, które są aktualnie w ofercie firm polskich jak i zagranicznych.

Czytaj dalej

logistycy,praktyki,szkoła,technikum,żmigród

Praktyki w KOFAMA

LOGISTYCY Z WIZYTĄ W KOFAMA KOŹLE S.A. – ODDZIAŁ ŻMIGRÓD

Uczniowie klasy III Technikum kształcący się w zawodzie technik logistyk dzięki uprzejmości Zarządu spółki KOFAMA Koźle S.A. oraz Dyrektora Oddziału w Żmigrodzie pana Bartosza Samola mieli okazję zwiedzić zakład branży metalowej. KOFAMA Koźle S.A. Oddział Żmigród to uruchomiony w 2013 r. zakład produkcyjny  o powierzchni ponad 11 tys. m 2. Wyroby oddziału trafiają na rynek krajowy i europejski.

Czytaj dalej

bojanowo,mikołajki,szkoła

Mikołajki w Bojanowie

MIKOŁAJKI W SZKOLE W BOJANOWIE

Tegoroczne Mikołajki w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie były dniem pełnym wrażeń. Uczniowie brali udział w turnieju piłki siatkowej. Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego - Damian Bartkowiak i Kamil Pawlicki. Każda klasa była reprezentowana przez ośmioro uczniów, a wygrany zespół przechodził do kolejnego etapu. O najlepsze miejsca ubiegały się trzy klasy. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2TIR, drugie klasa 4TIR i trzecie miejsce klasa 3BA. 

Czytaj dalej

erasmus +,I Liceum Ogólnokształcące,szkoła,wymiana młodzieży

Projekt Erasmus+ Leaves. Uczniowie uczestniczyli w wymianie na Słowację

I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu uczestniczy w trzyletnim projekcie Erasmus+ Leaves współpracując z partnerami ze Słowacji, Portugalii, Cypru, Niemiec i Macedonii Północnej.

Pierwsza mobilność odbyła się w dniach 20-26.11.2022 na Słowacji. W wymianie uczestniczyło 4 uczniów i dwóch nauczycieli. Uczniowie odwiedzili i pracowali w Gimnazjum w Kralovsky Chmelc. Tematem przewodnim była ochrona środowiska, przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i zdrowy styl życia. Przez tydzień uczniowie pracowali w grupach i efektem ich pracy było stworzenie ekologicznej gry planszowej ecopoly i gry Lister, stworzenie gry komputerowej Leafland w wersji demo, przeprowadzenie akcji "Swapping", stworzenie kalendarza adwentowego, stworzenie czasopisma projektu Leaves, nagranie wywiadów z uczestnikami projektu, nagranie filmików prezentujących szkoły partnerów uczestniczących w projekcie, ankiety dla uczniów i rodziców nt. zdrowego odżywiania się oraz książki kucharskiej "The Leaves Recipe Book" ze zdrowymi przepisami na dania z różnych krajów uczestniczących w projekcie. Prace będą kontynuowane. Podczas pobytu na Słowacji rozstrzygnięto też konkurs na logo projektu Leaves. Uczniowie dzięki wymianie mieli możliwość poznać kulturę i obyczaje Słowacji oraz poszerzyć umiejętności językowe.

Podczas pobytu odbyło się także zwiedzanie Ekocentrum SOSNA - ogrodu w pełni ekologicznego ukazującego sprawdzone pomysły pomagające przeciwdziałać zmianom klimatu , w ogrodzie znajduje się tzw. Dom Hobbita wykonany wyłącznie z materiałów naturalnych pochodzenia lokalnego oraz domu ekologicznego TOMOJKA, gdzie odbyło się spotkanie z właścicielem oraz wykład nt. budownictwa ekologicznego i użycie źródeł energii przyjaznych dla środowiska. Uczniowie zwiedzili także miasto KOSZYCE i Katedrę Św. Elżbiety. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę Słowacji i poszerzyć swoje umiejętności językowe.

fot I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

Erasmus + Erasmus+

Czytaj dalej

konkurs plastyczny,szkoła

Konkurs plastyczny - rozstrzygnięcie

ŚWIAT KOMPUTERÓW I SMARTFONÓW – KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

25 listopada br. w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Bobrowskiego w Rawiczu ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. "Świat komputerów i smartfonów - zagrożeniem dla bezpieczeństwa i higieny pracy". Na konkurs zgłoszono 24 prace, wykonane techniką dowolną w formacie A3. Uczniowie przygotowali oryginalne plakaty, które promowały problematykę bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy. Komisja konkursowa wybrała najlepsze prace:

I miejsce zajęła Daria Eliasz z I TB

II miejsce  Zofia Niwczyk z I TH

III miejsce Aleksandra Grębowska I TLG

Wyróżnienie otrzymali:  Maria  Sobieraj z I TH, Emilia Jaróżek z I TŻ i Dominik Perz  z I TB.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości, a także talentu plastycznego.

fot. ZSZ w Rawiczu

Czytaj dalej

akcja,biblioteka,multibiblioteka,szkoła

Z rąk do rąk

Z RĄK DO RĄK

W piątek 25 listopada br.  logistycy z klasy 1 TLŻ w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Bobrowskiego w Rawiczu wzięli udział w akcji przenoszenia księgozbioru Biblioteki Publicznej w Rawiczu.

Czytaj dalej

pomoc,szkoła,zbiórka

Akcja sprzedaży ciast na rzecz chorej Tosi

W miniony czwartek, czyli 17 listopada w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu zorganizowano akcję charytatywną na rzecz walczącej z wrodzoną wadą serca Tosi Niwczyk. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przez cały dzień sprzedawali ciasta przygotowane przez uczniów szkoły, a następnie kwestowali jeszcze na terenie szkoły.

Czytaj dalej

14 października,dzień nauczyciela,edukacja,oświata,szkoła

Dzień Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty oraz administracji i obsługi,
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne podziękowania za profesjonalną i rzetelną pracę, zaangażowanie w wykonywanie codziennych obowiązków, a także wrażliwość na potrzeby młodych ludzi. Dziękujemy za Wasze starania, za upór w dążeniu do osiągania jak najlepszych wyników dydaktycznych i wychowawczych. Życzymy wielu sukcesów zawodowych oraz satysfakcji, jaką daje praca z dziećmi i młodzieżą, a także wytrwałości w pełnieniu swojej misji. Życzymy również zdrowia i powodzenia w życiu osobistym.
 
To również Wasze święto, drodzy Uczniowie. Życzymy Wam owocnej pracy, wielu sukcesów, wytrwałości w dążeniu do upragnionych celów i satysfakcji z czasu spędzonego w szkole.

Czytaj dalej

rolnictwo,szkoła,zasłużeni

115-lecie Szkolnictwa Rolniczego w Bojanowie

115-lecie Szkolnictwa Rolniczego w Bojanowie

Pod koniec czerwca obchodziliśmy 115-lecie Szkolnictwa Rolniczego w Bojanowie. Z tej okazji wiązanki kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie złożyli m.in. przedstawiciele władz każdego szczebla, Towarzystwa Koleżeńskiego Bojanowiaków, grono pedagogiczne i uczniowie.

Czytaj dalej

drzwi,szkoła

Drzwi otwarte

Drzwi otwarte

Zapraszamy 13 maja br. na "Drzwi otwarte", które odbędą się w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie.

Czytaj dalej

absolwenci,jubileusz,rolnictwo,szkoła,zaproszenie

Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie

Zaproszenie na Jubileusz 115-lecia bojanowskiej szkoły

Zespół Szkół Przyrodniczo-technicznych CKU w Bojanowie zaprasza wszystkich absolwentów szkoły do świętowania Jubileuszu 115-lecia SZKOLNICTWA ROLNICZEGO W BOJANOWIE.
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu uroczystości znajdziecie na stronie internetowej szkoły: http://zsptbojanowo.pl/115-lecie-szkolnictwa-rolniczego.../

Czytaj dalej

Ambasador,artysta,dyplom,Kuna,nauczyciel,Republika Panamy,szkoła,współpraca,wystawa

Ambasador Republiki Panamy w Polsce z wizytą w powiecie - 14-16.11.2021 r. - wystawa

Ambasador Republiki Panamy w Polsce z wizytą w powiecie

Minione trzy dni były bardzo intensywne zarówno dla społeczności Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie, jaki i dla Członków Zarządu Powiatu Rawickiego, gdyż w powiecie gościliśmy delegację z Ambasady Republiki Panamy w Polsce.

Czytaj dalej

przetarg,szkoła

Nowoczesne kształcenie zawodowe w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu - bodźcem rozwoju gospodarczego południowej Wielkopolski

Ogłoszono przetarg na rozbudowę szkoły

Powiatowe Centrum Usług Wspólnych w Rawiczu ogłosiło przetarg na rozbudowę Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w ramach projektu pn. "Nowoczesne kształcenie zawodowe w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu - bodźcem rozwoju gospodarczego południowej Wielkopolski".

Czytaj dalej

nabór,szkoła

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych trwa nadal! Zobacz gdzie zostały jeszcze wolne miejsca!

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych trwa nadal! Zobacz gdzie zostały jeszcze wolne miejsca!

W szkołach ponadpodstawowych trwa rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022. Od 3 do 5 sierpnia odbędzie się rekrutacja uzupełniająca. Kandydaci, którzy nie zakwalifikowali się do wybranych przez siebie szkół, bądź nie rejestrowali się w elektronicznym systemie naboru, będą mogli skorzystać z oferty szkół, które nadal dysponują wolnymi miejscami.

Czytaj dalej

porozumienie,szkoła

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu podpisał porozumienie o współpracy z PKP Energetyka S.A. Na spotkaniu, które odbyło się 1 czerwca w siedzibie szkoły firmę reprezentował Grzegorz Piątek dyrektor Zakładu Dolnośląskiego, a także Patryk Klemczak zastępca naczelnika sekcji.

Podpisano kolejne porozumienie

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu podpisał porozumienie o współpracy z PKP Energetyka S.A. Na spotkaniu, które odbyło się 1 czerwca w siedzibie szkoły firmę reprezentował Grzegorz Piątek dyrektor Zakładu Dolnośląskiego, a także Patryk Klemczak zastępca naczelnika sekcji.

Czytaj dalej

inwestycje,nagroda,remonty,stypendia,szkoła,uczniowie

Stypendia i remonty w ZSPT CKU w Bojanowie - 12.2020

Wicestarosta wręczył stypendia w bojanowskiej szkole

W przedświątecznej atmosferze w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie, Wicestarosta Jakub Moryson wręczył Alicji Grębowskiej - Stypendium Starosty Rawickiego, natomiast Erykowi Niemczykowi - Nagrodę Starosty Rawickiego "Być najlepszym". Uczniowie bojanowskiej szkoły zostali nagrodzeni za wysokie wyniki w nauce.

Czytaj dalej

inwestycje,nagroda,remonty,stypendia,szkoła,uczniowie

Stypendia i remonty w ZSPT CKU w Bojanowie - 12.2020

Wicestarosta wręczył stypendia w bojanowskiej szkole

W przedświątecznej atmosferze w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie, Wicestarosta Jakub Moryson wręczył Alicji Grębowskiej - Stypendium Starosty Rawickiego, natomiast Erykowi Niemczykowi - Nagrodę Starosty Rawickiego ?Być najlepszym?. Uczniowie bojanowskiej szkoły zostali nagrodzeni za wysokie wyniki w nauce.

Czytaj dalej

kursy,partner projektu,rekrutacja,szkoła,uczniowie,UE

w tle ZSPT CKU Bojanowo, LOGO Fundusze Europejskie Program Regionalny, UE EFS i Samorząd Województwa Wielkopolksiego i napis o rekrutacji uczniów na kursy

Rekrutacja uczniów do udziału w bezpłatnych kursach

W dniach od 12 października do 23 października 2020 roku będzie prowadzona rekrutacja uczniów na bezpłatne kursy prowadzone w 2020 i 2021 roku w ramach realizowanego projektu pn. "Rozwijanie kompetencji i kwalifikacji zawodowych w ZSPT CKU w Bojanowie" przez Szkołę oraz Partnera Projektu - Fundację "Partnerzy dla Samorządu".

Czytaj dalej

dyrektorzy,nauczyciele,rok szkolny,szkoła,uczniowie

Życzenia na nowy rok szkolny

Dziś, po kilkumiesięcznej przerwie w mury szkolne wracają do swoich codziennych obowiązków zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2020/2021 życzymy uczniom, rodzicom, nauczycielom i dyrektorom szkół, by ten czas był spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze.

Czytaj dalej

dyrektor,nauczyciel,szkoła,zespół szkół przyrodniczo-technicznych

Od 1 września Zespołem Szkół Przyrodniczo-Technicznych pokieruje Beata Nowak  

W związku z rozwiązaniem stosunku pracy przez p.o. Dyrektora Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie Agatę Kubiak i podjęcia pracy jako Wicedyrektor ds. kształcenia praktycznego w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu, od dnia 1 września br. Beata Nowak będzie pełniła obowiązki Dyrektora w Bojanowie. Zarząd Powiatu Rawickiego powierzył Jej obowiązki do dnia 31 sierpnia 2021 roku.

Czytaj dalej

ekologia,malarstwo,przyroda,rolnik,szkoła,współpraca

Nawiązanie współpracy Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie  z przedstawicielami z Panamy

Podczas ostatnich, upalnych wakacyjnych dni, w Starostwie Powiatowym w Rawiczu zorganizowano spotkanie w którym wzięli udział: Wicestarosta Jakub Moryson, Członek Zarządu Powiatu Wiesław Ceglarek, nauczyciele Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie - Beata Nowak i Zbigniew Zawada wraz z zaproszonymi gośćmi - Państwem Ewą i Amancio Chiari.

Czytaj dalej

nauczciele,szkoła,uczniowie,wakacje,zakończenie roku szkolnego

Koniec Roku Szkolnego 2019/2020

Drodzy Uczniowie, Drogie Grono Pedagogiczne!

Każdy rok szkolny to czas wytężonej pracy i wysiłku, jednak TEN był szczególnie trudny dla nas wszystkich. Dlatego wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom a przede wszystkim uczniom życzymy udanego wypoczynku i wielu miłych wrażeń podczas wakacji. Abyście na kolejny rok wrócili z zapasem sił, gotowi do podejmowania nowych zadań i realizacji planów rozwojowych.

Dbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych!

Czytaj dalej

kształcenie zdalne,sprzęt komputerowy,szkoła,uczniowie,Zdalna szkoła

Powiat zakupi 50 laptopów w ramach Programu „Zdalna szkoła”

Początkiem kwietnia br. Powiat Rawicki złożył wniosek na zakup laptopów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Czytaj dalej

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00