Wpisy otagowane jako ‘warsztaty’

warsztaty

Kulinarne inspiracje

Pod koniec maja br. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyły się warsztaty „Kulinarne inspiracje”, którego adresatami były dzieci z Przedszkola nr 3 im. Krasnala Hałabały w Rawiczu. 

Czytaj dalej

dziennikarstwo,reklama,umowa,warsztaty,zajęcia

Licealiści uczą się sztuki reklamy

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu z klasy I i II o profilach dziennikarsko – prawnym i humanistycznym uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na Wydziale Nauk Politycznych  i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Czytaj dalej

szkolenie,warsztaty,zawód

Stowarzyszenie Semper Avanti zorganizowało warsztaty prozawodowe dla uczniów

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu stowarzyszenie Semper Avanti z Wrocławia zorganizowało warsztaty dla uczniów. Głównym ich celem było podnoszenie kompetencji na rynku pracy młodych pracowników, a przez to aktywne wsparcie młodych ludzi na etapie przejścia z okresu nauki do poszukiwania i zdobywania pracy.

Czytaj dalej

biblioteka,książki,warsztaty,zajęcia

Wakacje w bibliotece w Słupi Kapitulnej

Podczas wakacji pracownicy Rawickiej Biblioteki Publicznej – filia w Słupi Kapitulnej organizują wiele atrakcji dla dzieci. W drugim tygodniu lipca dzieci zostały „przeniesione” do świata żab i dowiedziały się jak zbudowany jest ten płaz, czym  się odżywia, w jakim środowisku żyje i w jaki sposób oddycha.

Czytaj dalej

doradca zawodowy,kariera,warsztaty

Planujemy swoją karierę!

Uczniowie klasy II z I liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-zawodowych w leszczyńskim Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

Czytaj dalej

boisko,inwestycja,rozbudowa,szkoła,technikum,warsztaty

Rozbudowa największej szkoły w powiecie

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu zostanie rozbudowany. Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Powiatu podjęto uchwałę dającą „zielone światło” do rozpoczęcia procedury przetargowej na budowę budynku warsztatowego. Obiekt ma stanąć na terenie przy głównym budynku szkoły i docelowo ma zastąpić warsztaty szkolne do praktycznych zajęć zawodowych zlokalizowane przy ulicy Sienkiewicza.

Czytaj dalej

bajka,biblioteka,warsztaty

O świętach w bibliotece w Słupi Kapitulnej

W filii Rawickiej Biblioteki Publicznej odbyły się warsztaty literacko-plastyczne. Dzieci z przedszkola w Słupi Kapitulnej licznie przybyły na spotkanie przed świętami Bożego Narodzenia. Najpierw dzieci wysłuchały bajki „Choinka pana Borsuka”, a potem dzielnie odpowiadały na pytania zadawane przez bibliotekarkę.

Czytaj dalej

biblioteka,czytelnia,warsztaty

„Ciuchy dla muchy – o ważnych sprawach dla małych i dużych”

W Czytelni Rawickiej Biblioteki Publicznej,  uczniowie dwóch klas ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu wzięły udział w warsztatach literacko-plastycznych pn. „Ciuchy dla muchy”. Klasy wysłuchały wiersza Maliny Prześlugi „Ciuchy dla muchy”, który był wstępem do tematu o pieniądzach. Podczas luźnej rozmowy dzieci podejmowały rozmowy m.in.: do czego są potrzebne pieniądze? czy wszystko można kupić? co można kupić za pieniądze, a czego nie.

Czytaj dalej

dziennikarstwo,licealiści,warsztaty

Warsztaty dziennikarskie

Dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu zorganizowano wyjazdowe warsztaty dziennikarskie. Udział w nich był możliwy dzięki nawiązaniu współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.

Czytaj dalej

licealiści,projekt,warsztaty

RÓŻA może w RÓŻNY sposób inspirować…

W I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu zorganizowano warsztaty poetyckie związane z projektem interdyscyplinarnym pod wspólnym tytułem „RÓŻA”. Pomysłodawcą projektu artystycznego był Wojciech Danielczyk, który do współpracy zaprosił Irenę Rejek – fotografa amatora oraz Annę Nogę – nauczyciela języka polskiego.

Czytaj dalej

warsztaty,wyjazd,wyklady,zajęcia

„Powtórka przed…”, czyli spotkanie z historią dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Piętnaścioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu  wzięło udział w „Powtórce przed…” – X Spotkaniach z historią dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowanych przez Instytut Historii UAM oraz Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: Rozwój chrześcijaństwa na przestrzeni wieków.

Czytaj dalej

uczniowie,warsztaty,zajęcia

Logistycy mierzyli i zwiedzali Wielkopolski Park Narodowy

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik logistyk z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu rozpoczęli rok szkolny od dwudniowych zajęć praktycznych w terenie w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach k/Puszczykówka. Młodzież wzięła udział w warsztatach przyrodniczych realizowanych w ramach projektu „Bliżej przyrody”.

Czytaj dalej

muzeum,uczniowie,warsztaty

Uczniowie na warsztatach historycznych

W ramach obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu brali udział w warsztatach na temat ? 966 ? jak nie było naprawdę !?? organizowanych przez Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu.

Czytaj dalej

biblioteka,warsztaty,zajęcia

„Co bzyczy i lata po łąkach i kwiatach … czyli z życia pszczół”

„Co bzyczy i lata po łąkach i kwiatach … czyli z życia pszczół” to kolejne warsztaty przeprowadzone w przedszkolu w Dębnie Polskim przez bibliotekarki z Rawickiej Biblioteki Publicznej w ramach projektu „Strażnicy Zielonego Królestwa”. Zajęcia były wprowadzeniem do zbliżającej się wycieczki.

Czytaj dalej

Festiwal Nauki,uczniowie,warsztaty,wyklady

POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wybrali się na XIX Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. To trzydniowe, akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, a także gości z innych regionów kraju cieszy się dużą popularnością.

Czytaj dalej

młodzież,szkolenie,warsztaty,zdrowy styl życia

„Młodzieżowy Lider Zdrowia Kontra HIV”

„Młodzieżowy Lider Zdrowia Kontra HIV” to tytułowe hasło szkolenia dla młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Wolontariusze szkolnego PaTPORTU oraz przedstawiciele klas pierwszych technikum wzięli udział w zajęciach dotyczących zdrowia człowieka.

Czytaj dalej

promocja,spotkanie,warsztaty

HANDMADE znaczy „z duszą”

W Zespole Szkół Przyrodniczo Technicznych CKU w Bojanowie odbyło się kolejne spotkanie cyklu: ,,Oni też się tu uczyli…” Tym razem miało ono formę warsztatów plastycznych. Poprowadziła je Olga Szpurek (z domu Radojewska), absolwentka szkoły z 2005 roku.

Czytaj dalej

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00