Torby apteczne oraz środki ochronne na wyposażeniu policjantów i strażaków

Tuż przed świętami rawiccy policjanci oraz strażacy w ramach "świątecznego prezentu" otrzymali od starosty Adama Sperzyńskiego zakupione przez powiat torby medyczne, środki dezynfekujące oraz ochraniacze na buty i rękawice ochronne.

Udzielanie pierwszej pomocy jest bardzo ważne, szczególnie podczas pełnionej przez funkcjonariuszy służby. Otrzymane torby apteczne wraz z wyposażeniem niewątpliwie poprawią komfort w przypadkach niesienia pierwszej pomocy medycznej, tym bardziej, że trafią one do radiowozów.

Odpowiednie środki dezynfekujące wraz z ochraniaczami na buty i rękawicami zostały zakupione i przekazane rawickiej Policji oraz Straży Pożarnej w związku z wnioskiem złożonym podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Rawickiego, gdzie omawiano problem związany z wirusem ASF. Środki dezynfekcyjne są substancjami chemicznymi przeznaczonymi do kontrolowania i niszczenia mikroorganizmów, redukują wielkość skażenia mikrobiologicznego na powierzchniach, do takiego poziomu, który jest uznawany za bezpieczny z punktu widzenia zdrowia publicznego. Mając to na uwadze Komisja rekomendowała zakup odpowiednich środków dezynfekujących, tak by policjanci i strażacy, którzy będą kierowani na zdarzenia związane z powyższą problematyką mieli je na swoim wyposażeniu.

Fot. KPP w Rawiczu

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00