Towarzystwo Sympatyków Baseballu świętowało 25-lecie działalności

Towarzystwo Sympatyków Baseballu świętowało 25-lecie istnienia. 8 grudnia br. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce odbyło się święto miejskogóreckiego baseballu. Podczas jubileuszu, burmistrz Karol Skrzypczak uhonorował prezesa TSD Demony - Jana Zbaraża statuetką "Zasłużony dla Gminy Miejska" za 25 letnią działalność na rzecz rozwoju baseballu i popularyzację tego sportu w gminie.

W jubileuszu wzięli udział m.in.: burmistrz Karol Skrzypczak, sekretarz Joanna Pląskowska, miejskogóreccy radni, przewodniczący Rady Powiatu Rawickiego Roman Sidor, burmistrzowie i wójtowie ościennych gmin, nie zabrakło także byłych i obecnych zawodników, ich rodziców oraz osób współpracujących i współtworzących Towarzystwo Sympatyków Baseballu.                           

Wiele pozytywnych emocji i wspomnień wywołało przemówienie prezesa Jana Zbaraża, podczas którego przedstawione zostały wszystkie lata działalności, począwszy od pierwszych meczów i członków drużyny, poprzez kolejne lata sukcesów i osiągnięć. Następnie prezes klubu wręczył wszystkim zasłużonym okolicznościowe statuetki. Wyróżnieni zostali przede wszystkim założyciele klubu, prezesi, trenerzy, władze gminy oraz wszyscy zasłużeni działacze.

25 lat działalności TSB DEMONY to czas upowszechniania i promowania baseballu  oraz szczególnego zaangażowania działaczy w rozwój młodych, sportowych talentów. Poprzez wdrażanie w najmłodsze pokolenia szeroko pojętej kultury fizycznej, zarażanie pasją do baseballu, wyzwalanie pozytywnych emocji oraz uczenie wartości charakteryzujących dobrego sportowca, TSB Demony w dużej mierze przyczyniło się do sportowego rozwoju gminy. Dzięki niemu  miejskogóreckie drużyny baseballowe odnosiły i odnoszą sukcesy nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej.

Towarzystwo Sympatyków Baseballu DEMONY w Miejskiej Górce powstało w 1994 r. Stowarzyszenie poszczycić się może sporymi osiągnięciami. Z powodzeniem propaguje baseball na terenie gminy i poza jej granicami. Dyscyplinę tę uprawia około 60 - osobowa grupa dzieci i młodzieży, trenująca w kilku zespołach, startujących w różnych kategoriach wiekowych. W swoich szeregach TSB DEMONY ma także reprezentantów kraju. Najstarsza drużyna DEMONÓW od kilku sezonów gra w Ekstralidze Baseballu. W 2009 roku wywalczyła tytuł Mistrza Polski.

Fot. Mirosław Konieczny

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

 

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00