Trwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych w Rawiczu i Bojanowie

Rozpoczął się nabór do szkół ponadgimnazjalnych dla których Powiat Rawicki jest organem prowadzącym. Biura rekrutacji otwarte są w I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu oraz Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie.

Absolwent gimnazjum, ma czas do 10 czerwca, aby dokonać rejestracji i wybrać interesującą go szkołę oraz profil. Aby to zrobić, należy założyć konto w systemie rekrutacji dostępnym pod adresem www.powiatrawicki.edu.com.pl. Kolejnym krokiem będzie dostarczenie do wybranej placówki kompletu wymaganych dokumentów. Będzie na to czas do 28 czerwca. Z kolei na początku lipca opublikowana zostanie lista uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia. Później rozpocznie się tak zwana rekrutacja uzupełniająca.

Szczegółowych informacji na temat ofert, zasad i terminów rekrutacji można uzyskać w Wydziale Oświaty, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Rawiczu (Rynek 17, 3 piętro, pokoje 31-34, tel. 65 546 51 39, e-mail: wybieramlokalnie@powiatrawicki.pl) lub w poszczególnych biurach rekrutacji.

Jakie kierunki oferują szkoły w Rawiczu i Bojanowie?

3-letnie licea o profilach: dziennikarsko-prawnym, humanistycznym, językowym, biologicznym, ogólnym, matematycznym, pożarniczym i sportowym.

4-letnie technika: Architektury Krajobrazu, Technik Budownictwa, Technik Ekonomista, Technik Elektryk, Technik Handlowiec, Technik Informatyk, Technik Logistyk, Technik Mechanik, Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, Teleinformatyk, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Wielozawodowa Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Rawiczu lub Bojanowie (fryzjer, murarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, blacharz samochodowy, operator obrabiarek skrawających, ślusarz, elektryk, elektromechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, złotnik-jubiler, cukiernik, piekarz, rzeźnik-wędliniarz, krawiec, stolarz, tapicer, cieśla, mechanik pojazdów samochodowych, kelner, malarz, tynkarz, dekarz, lakiernik, mechanik i operator pojazdów i maszyn rolniczych. Oferta zawodów może być rozszerzona w zależności od potrzeb zainteresowanych uczniów!).

Tagi: , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00