Uczniowie I LO na warsztatach w Poznaniu

Grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu uczestniczyła w warsztatach "Powtórka przed..." - XIII spotkaniu z historią dla uczniów szkół ponadpodstawowych organizowanych przez Instytut Historii UAM i Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: Rozwój nauki na przestrzeni wieków.

27 września młodzież uczestniczyła w wykładach faktograficzno-syntetycznych i monograficznych oraz warsztatach kształcących umiejętność pracy z materiałem źródłowym. Uczniowie poznali ofertę edukacyjną Instytutu Historii UAM oraz zasady rekrutacji na studia. Otrzymali także broszurę z zawartością z zajęć, w których uczestniczyli, wskazówkami bibliograficznymi, tekstami omawiającymi problemy związane z analizą źródeł historycznych, konspektami warsztatów źródłowych oraz informatorem o Instytucie Historii UAM.

"Udział w zajęciach był doskonałą formą na pogłębienie wiedzy historycznej przez uczniów, ponadto pozwolił im "poczuć" atmosferę panującą na wyższej uczelni" - podsumowała Pani Iwona Guzikowska.

 

Fot. Archiwum szkolne

 

                                                                                      

Tagi: , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00