Uczniowie pojadą na trzymiesięczny staż zawodowy do Niemiec

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie pod koniec roku szkolnego pojadą do Niemiec na trzymiesięczny staż zawodowy zorganizowany przez Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu. Instytucje niemieckie współorganizujące projekt: Niemiecki Ośrodek Szkoleniowy dla Techniki Rolniczej ? DEULA w Nienburgu i Dolnosaksońska Izba Rolnicza w Hanowerze.
W ramach przygotowania kulturowo-językowego dla uczniów zainteresowanych wyjazdem na staż zorganizowano dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego. Dodatkowo w Poznaniu w siedzibie Towarzystwa Umiejętności Rolniczych odbyła się rozmowa kwalifikacyjna, podczas której sprawdzano umiejętności językowe uczniów ? szczególnie w branży rolniczej i mechanizatorskiej. Tylko zdanie tego egzaminu było gwarancją przyjęcia na staż.

Uczniowie bojanowskiej szkoły wykazali się dużą znajomością w języku niemieckim zagadnień związanych z produkcją roślinną, produkcją zwierzęcą i mechanizacją rolnictwa i zakwalifikowali się na staż do Niemiec. Będą go odbywać w nowoczesnych gospodarstwach rolnych na terenie landu Dolna Saksonia.
Staż zawodowy rozpocznie się kilkudniowym szkoleniem wprowadzającym w Ośrodku Szkoleniowym dla Techniki Rolniczej ? DEULA w Nienburgu. Młodzież będzie uczestniczyć w różnego rodzaju kursach m.in. bhp, obsługa maszyn rolniczych. Następnie uczniowie odbędą trzymiesięczne szkolenie praktyczne w licencjonowanych gospodarstwach rolnych z terenu działania Dolnosaksońskiej Izby Rolniczej.

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00