Umowa podpisana, rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku

W Szpitalu Powiatowym w Rawiczu podpisano umowę z przedsiębiorstwem Budopol Poznań Sp. z o.o. na rozbudowę budynku głównego szpitala o dwukondygnacyjny budynek wraz z łącznikiem. Wartość umowy opiewa na kwotę ponad 11,9 mln zł. Inwestycja prowadzona będzie w formule zaprojektuj-wybuduj i ma zostać ukończona do końca przyszłego roku.

Projekt pn. "Poprawa efektywności działania i skuteczności udzielanych świadczeń zdrowotnych poprzez inwestycje w infrastrukturę i doposażenie Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o." realizowany będzie w ramach poddziałania 9.1.1  "Infrastruktura ochrony zdrowia" w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Podczas konferencji Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Budopol-Poznań Sp. z o.o. Stanisław Kruk zapewnił, iż dołoży wszelkich starań aby przedmiotowa inwestycja została zrealizowana w wyznaczonym czasie oraz zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi. Obiekt, który powstanie będzie służył nie tylko mieszkańcom Powiatu Rawickiego, ale także mieszkańcom całego Województwa Wielkopolskiego.

Zakończenie zadania inwestycyjnego zaplanowano do 30 listopada 2019 roku, natomiast koniec realizacji całego zadania, w tym zakup sprzętu medycznego, planowany jest na 31 grudnia 2019 roku.

Fot. Kacper Kwiatkowski

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00