UROCZYSTY APEL z okazji Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada, podobnie jak w poprzednich latach, w Zespole Szkół Przyrodniczo Technicznych CKU w Bojanowie, odbyła się uroczystość związana z kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Klimat tamtych, odległych już czasów, odtworzyła młodzież z klas pierwszych Technikum.

Przywoływane fakty, przeplatane były zapisanymi wspomnieniami osób uczestniczących w owych listopadowych wydarzeniach. W dalszej części uroczystości przypomniano historię Narodowego Święta Niepodległości na przestrzeni dziesięcioleci, wyjaśniono, dlaczego zdecydowano się na datę 11 listopada. Dacie tej, poświęcona była też ostatnia część wystąpienia młodzieży - można było dowiedzieć się, jaką rolę dzień ten odgrywa w kilku innych państwach. Klimat dni niepodległości na pewno przybliżyła oprawa muzyczna. Organizatorzy mają nadzieję, że była to dobra, ciekawa lekcja patriotyzmu, że "coś" z tego dnia pozostanie w umysłach młodych ludzi.

Już w wkrótce w szkole powróci się do okresu budowania zrębów niepodległej Polski ? niewielki dystans dzieli 11 listopada od 27 grudnia - dnia wybuchu Powstania Wielkopolskiego, którego Bohaterowie, są patronem tej placówki.

Fot. ZSPT CKU w Bojanowie

DSC 0008
DSC 0010
DSC 0011
DSC 0012

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00