VI Powiatowy Konkurs Fryzjerski dla uczniów

W czerwcu br. w hotelu Diament odbył się VI Powiatowy Konkurs Fryzjerski dla uczniów. Został on zorganizowany z myślą o uczniach, którzy chcą zaprezentować i sprawdzić swoje umiejętności fryzjerskie oraz pokazać swoją kreatywność i nowatorskie pomysły na wykonanie stylizacji główki treningowej. W tym roku w konkursie udział wzięli uczniowie z Leszna, Rawicza, Miejskiej Górki, Jutrosina, Wschowy, Starego Bojanowa, Kościana, Czacza, Nietążkowa, Żmigrodu i Śmigla.

Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu, Anna Barańska - "Studio Fryzur VENECJA" z Rawicza, Cech Rzemiosł Różnych w Rawiczu, Pełnomocnik Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu - Monika Lewandowska. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników, ale i osób kibicujących. Zmaganiom przyszłych fryzjerów przyglądali się ich pracodawcy, rodziny oraz znajomi uczniów.

Rywalizacja przebiegała w dwóch konkurencjach:
I konkurencja - dział damski - fale na mokro,
II konkurencja - dział damski - fryzura inspirowana marzeniami.

Laureatami zostali:

Konkurencja 1 - fale na mokro

  1. Matyaszczyk Maria - ZS Leszno - mistrz Barbara Rakowska Leszno
  2. Konopka Maja - ZS w Nietążkowie - mistrz Grażyna Adamek Śmigiel
  3. Bąk Natalia - ZSZ Rawicz - mistrz Magdalena Maćkowiak Rawicz

Konkurencja 2 - fryzura inspirowana marzeniami

  1. Kubiak Wiktoria Irena - ZS w Nietążkowie - mistrz Monika Rybicka Stare Bojanowo
  2. Kaczmarek Magda - ZS Miejska Górka - mistrz Justyna Ruskowiak Miejska Górka
  3. Chwat Nicol - ZS Leszno - mistrz Stefania Kaczmarek Leszno

Laureatki otrzymały puchary, akcesoria fryzjerskie i zestawy kosmetyków fryzjerskich. Nagrody rzeczowe otrzymali także zdobywcy miejsc od 4 do 6, a wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Szczególne emocje wzbudził finał, w którym laureatki pierwszych czerech miejsc w poszczególnych konkurencjach rywalizowały o Puchar Starosty Powiatu Rawickiego. Była to konkurencja tzw. Freestyle - najbardziej fantazyjna fryzura, bez ram ograniczających sposób i styl wykonania. Puchar Starosty zdobyła Irena Wiktoria Kubiak z ZSZ w Nietążkowie, Salon Fryzjerski Monika Rybicka Stare Bojanowo. Drugie miejsce zajęła Kaczmarek Magda ZS Miejska Górka - mistrz Justyna Ruskowiak Miejska Górka, a trzecie  Chwat Nicol ZS Leszno - mistrz Stefania Kaczmarek Leszno.

W konkursie niewątpliwą atrakcją był udział w Jury Andrzeja Wierzbickiego i Tomasza Schmitda znanych z telewizyjnego programu "Ostre cięcie". Skład Jury uzupełniały Ewa Nowaczyk oraz tradycyjnie wicedyrektor Beata Glura z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Nad przebiegiem konkursu czuwały: Monika Lewandowska - Pełnomocnik WIR z Leszna oraz Anna Barańska, właścicielka Studio Fryzur Venecja w Rawiczu, egzaminatorka W I R. Konkurs tradycyjnie prowadził współorganizator - Krzysztof Kazuń.

Uczestnicy imprezy obejrzeli pokaz fryzjerski przygotowany przez Magdalenę Gemską, Agatę Stachowską (laureatkę pierwszej edycji konkursu) i  Dominikę Małgorzatę Konieczną. Ponadto można było obejrzeć całą gamę sprzętu i kosmetyków używanych w tej branży. Makijaże modelkom wykonała Anna Barańska i Karolina Kasprowicz z Atelier Urody Anesse w Rawiczu.

Podczas konkurs miało miejsce szczególne wydarzenie. Trzy dziewczyny: Edyta Kinska, Oliwia Kaczmarek i Maria Musiałowska zdecydowały się na obcięcie włosów i przekazanie ich Fundacji Rak'n'Roll w ramach akcji charytatywnej DAJ WŁOS. Z przekazanych włosów wykonywane są peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. 

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

IMG 2267
IMG 2269
IMG 2273
IMG 2279
IMG 2310
IMG 2329
IMG 2331
IMG 2337
IMG 2343
IMG 2354
IMG 2370
IMG 2376
IMG 2398
IMG 2421
IMG 2430
IMG 2454
IMG 2512
IMG 2545

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00