Wakacyjne inwestycje w szkołach

Dzięki dotacjom i środkom własnym nasz powiat realizuje zadania, w ramach których wykonywane są prace inwestycyjne w szkołach.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.

Zespół Szkół im. Jana Pawła II
"Szatnia na medal" - w ramach tego projektu dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego realizowany jest remont zaplecza szatniowo-sanitarnego. Przyznana dotacja wynosi 95 800 zł, co stanowi 49,99% przedsięwzięcia. Pozostała kwota na realizację zadania sfinansowana jest przez Powiat Rawicki. Jesteśmy na etapie kładzenia płytek i prac malarskich w pomieszczeniach.

Drugi projekt "Rozbudowa Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Rawiczu" realizowany w tej szkole również finansowany jest z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i budżetu Powiatu Rawickiego. W zakres wykonywanych prac wchodzi budowa boiska do siatkówki plażowej i skoczni do skoku w dal oraz wymiana kanalizacji deszczowej i budowa placu zabaw. 

          

 

 

Zespół Szkół Zawodowych

Trwa realizacja projektu "Budowa ścian działowych wewnątrz istniejącego budynku szkolnego Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu - część warsztatowa w stanie surowym wraz z montażem bram i drzwi", który finansowany jest z budżetu Powiatu Rawickiego. Wczoraj rozpoczęły się prace nad budową ścian działowych. Kolejnym etapem będzie montaż drzwi i bram zewnętrznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I Liceum Ogólnokształcące
W Liceum Ogólnokształcącym odnawiane są sale dydaktyczne. W pracowni geograficznej, która mieści się w budynku głównym wymieniono oświetlenie oraz odświeżono ściany. Obecnie układane są płytki podłogowe. W drugiej połowie sierpnia sala zostanie wyposażona w nowe szafy, stoły i krzesła. "Odnowę" przejdzie także sprzęt komputerowy - ten z pracowni informatycznej trafi do sal lekcyjnych (wymiana starych urządzeń). W pracowni natomiast zostaną zainstalowane nowo-zakupione komputery, z których uczniowie będą korzystać podczas zajęć z informatyki. W budynku po Szkole Podstawowej nr 6 trwają prace remontowe w wynajmowanych pomieszczeniach na parterze, z których od września 2019 korzystać będą uczniowie liceum. Odnawiane są 4 sale lekcyjne oraz korytarz i wejście główne. W ostatnim tygodniu wakacji sale zostaną wyposażone w nowe stoły i krzesła uczniowskie.
Prace prowadzone są ze środków Powiatu Rawickiego.

 

   

 

Cieszymy się, że 2 września będziemy mogli przywitać uczniów w ładniejszych, nowocześniejszych, a przede wszystkim lepiej wyposażonych szkołach. Dzięki dotacjom i środkom własnym powiatu poprawiamy warunki kształcenia. Dokładamy wszelkich starań, aby wyposażenie sal lekcyjnych i atmosfera w szkołach sprzyjały rozwojowi naszych uczniów.

 

Fot. Powiat Rawicki

Tagi: , , , , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00