Własny biznes

Własny biznes. Przyszli przedsiębiorcy otrzymali certyfikaty

Opublikowano 15 marca 2023, 11:59

W dniu 15 marca br. w Starostwie Powiatowym w Rawiczu odbyło się wręczenie certyfikatów potwierdzających przyznanie jednorazowego wsparcia finansowego na podjęcie własnej działalności gospodarczej.

Dotację uzyskało 26 nowych przedsiębiorców w łącznej wysokości około 350 tysięcy złotych. Środki pochodziły z Funduszu Pracy.

Wysokość grantu wynosiła od 12.000,00 zł do 15.000,00 zł. Noe firmy powstaną m.in. w branżach: kosmetycznej, budowlanej, BHP i PPOŻ, handlowej, stolarki budowlanej i meblowej, dietetyki, gastronomicznej, a także związanej z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, działalnością rozrywkową, zajęciami plastycznymi, pomocą psychologiczną czy świadczeniem usług jako tłumacz języka włoskiego.

Certyfikaty zostały wręczone przez Starostę Rawickiego Adama Sperzyńskiego i Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rawiczu Sławomira Wasilewskiego. Pan Starosta pogratulował przyszłym przedsiębiorcom i życzył im powodzenia w prowadzeniu działalności.