XIV Matematyczny Marsz na Orientację – Twardogóra 2016

Początkiem października, w słoneczną sobotę, młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu uczestniczyła  w XIV  Matematycznym Marszu na Orientację. Marsze organizowane są od 2003 roku. Ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych.

Tegoroczny marsz przygotowany został przez Gimnazjum nr 1  w  Twardogórze, a jego trasa została wytyczona w pobliskim lesie Wesółka.  W  zawodach uczestniczyły 3-osobowe patrole, które posługując się mapą i  kompasem, musiały odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów.

W tegorocznych potyczkach wzięły udział dwa patrole. Z klasy IA o profilu matematycznym wyzwanie podjęli: Katarzyna Broczkowska, Marianna Dąbeki  Robert Matysiak, a z klas IIA2 oraz IIB o profilu biologiczno-chemicznym: Karolina Lew, Marta Strzelczak i Ewa Heinze. Wszyscy skupieni, zmotywowani i w świetnych nastrojach odnajdywali kolejne, wskazane na mapie punkty. Trasa rawickich patroli wynosiła blisko 5 km, a jej pokonanie zajmowało ok. 90 minut.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

1lorawicz Marsz Matematyczny  1
1lorawicz Marsz Matematyczny  2
1lorawicz Marsz Matematyczny  3
1lorawicz Marsz Matematyczny  4
1lorawicz Marsz Matematyczny  5
1lorawicz Marsz Matematyczny  6

Tagi: , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00