XV OGÓLNOPOLSKI POKAZ STOŁÓW WIGILIJNYCH „GWIAZDKA 2016”

Początkiem grudnia uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu: Katarzyna Biedrowska, Jagoda Bujakiewicz, Aleksandra Dmyterko, Jagoda Kubeczka, Natalia Nowacka, Aleksandra Rau wzięły udział w XV Ogólnopolskim Pokazie Stołów Wigilijnych „Gwiazdka 2016” w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.

Głównym celem dwudniowego spotkania była integracja młodzieży szkolnej w duchu przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Wzięło w nim udział 13 delegacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski oraz delegacje reprezentujące środowisko studenckie z Ukrainy, Rosji, Lwowa, Hiszpanii.

Zadaniem zespołów było przygotowanie stoiska ze świątecznymi tradycjami swojego regionu, a także potraw wigilijnych. Dziewczyny z rawickiej szkoły samodzielnie przyszykowały zupę grzybową, karpia smażonego z orzechami, karpia smażonego w migdałach z sosem z wina czerwonego i rodzynek, sałatkę śledziową i tort piernikowy. Potrawy zostały zaprezentowane przez uczestników, a następnie ocenione przez jury podczas Bufetu Regionalnego. W ramach konkursu na najładniejsze stoisko i regionalny stół wigilijny oraz na najlepszą regionalną potrawę wigilijną uhonorowano podczas Wieczoru Galowego najciekawsze prezentacje i najsmaczniejsze dania.

Uczestnicy XV Ogólnopolskiego Pokazu Stołów Wigilijnych „Gwiazdka 2016′ otrzymali upominki oraz dyplomy za uczestnictwo w pokazie. Dziewczynom gratulujemy odwagi i chęci wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie.

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

Obraz 064
Obraz 136
Obraz 227
Obraz 233
Obraz 236

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00