Z MECHATRONIKĄ ZA PAN BRAT

„Z mechatroniką za pan brat”  – pod takim tytułem I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu złożyło projekt do Banku Aktywnej Młodzieży – programu  Fundacji Banku Zachodniego WBK, który ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że od wykształcenia, inicjatywy, aktywności i działalności społecznej zależy nie tylko ich własna przyszłość, ale także przyszłość lokalnego środowiska, narodu i państwa polskiego.

Głównym celem projektu „Z mechatroniką za pan brat”  jest nauka programowania przy wykorzystaniu uproszczonego języka Arduino. Nauka programowania z biegiem czasu przekształci się w realizację projektów praktycznych z wykorzystaniem modułów i czujników podłączanych do mikrokontrolera. Celem szkolenia jest wykorzystanie zdobytej wiedzy w realizacji własnych pomysłów. Projektem zostaną objęci  uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu, którzy wykazują zainteresowanie kierunkami politechnicznymi tj.: mechatroniką, automatyką, informatyką, robotyką.

Projekt otrzymał dofinansowanie  w ramach programu „Bank Ambitnej Młodzieży” w wysokości 8.500 zł, w kosztach będzie partycypowała również Rada Rodziców funkcjonująca przy liceum.

Projekt będzie realizowany od grudnia 2016 r. do maja 2017 r.

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00