Zagraniczne praktyki uczniów

Grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wróciła z praktyk zawodowych w Niemczech, w całości finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe.

Podczas trzytygodniowego pobytu w Lipsku młodzież dzięki zajęciom praktycznym zdobyła wiedzę i doświadczenie zawodowe pracując m.in. w stołówkach, firmie cateringowej i supermarketach. Ponadto uczniowie wykształcili umiejętności kreatywnego myślenia oraz samodzielnego podejmowania decyzji, jednakże największą korzyścią wyjazdu było przełamanie bariery językowej i doskonalenie umiejętności z zakresu komunikacji bezpośredniej.

Organizowanie praktyk zagranicznych to niewątpliwie doskonała lekcja dorosłości i jednocześnie trampolina do startu w dorosłe życie. Jest to także zachęta dla młodszych roczników do nauki języków obcych i korzystania w kolejnych latach z szansy udziału w różnych praktykach zawodowych.

W kwietniu pojedzie kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, tym razem na dwutygodniowy staż do Drezna, gdzie uczestniczyć będą m.in. w szkoleniu na temat przedsiębiorczości.

fot. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

15
14
13
12

 

 

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00