Zajęcia w Wielkopolskim Parku Krajobrazowym

W pierwszych dniach nowego roku szkolnego odbyły się zajęcia terenowe z geografii klasy 3 TLG Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu. Miały one miały miejsce w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorkach, koło Puszczykowa, znajdującej się na terenie Wielkopolskiego Parku Krajobrazowego.

Stacja ta jest zamiejscową placówką badawczą i dydaktyczną UAM w Poznaniu. Zajęcia odbywały się w ramach cyklicznej współpracy ZSZ w Rawiczu z UAM, która trwa już od 4 lat.

W ciągu dwóch dni uczniowie pod opieką Rafała Jędrzejaka, Jakuba Morysona i opieką naukową dr Michała Lorenza, zapoznawali się na terenie stacji jak i Wielkopolskiego Parku Narodowego, z tematyką geomorfologii, geologii, kartografii a także klimatologii i meteorologii. Dodatkowymi atrakcjami było poznanie przyrody i topografii WPN (m. in. Jeziora Góreckie i Kociołek) oraz Muzeum WPN. W czasie wyjazdu pogoda dopisała a uczniowie wrócili zadowoleni, doceniając lekcję terenowe i wzmacniając swe zainteresowanie nauczanymi przedmiotami.

Tagi: , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00