Zaproszenie na badania mammograficzne

Już po raz kolejny mammobus zawita do Powiatu Rawickiego. Jest to szansa dla kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli. Badanie jest bezpłatne i nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania. Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:
–       w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu
–       lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach (dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2).
Mammografię będzie można wykonać w dniu 25 września 2018 r. przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Spokojna 1a w Rawiczu. Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejszą telefoniczną rejestrację pod numerem tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.mammo.pl

Tagi: