ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH W RAWICZU Z PATRONATEM NAUKOWYM UCZELNI

Po kilku miesiącach przygotowań Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu podpisał porozumienie o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie. 

Wydarzenie odbyło się w obecności Wicestarosty, wszystkich pracowników pedagogicznych szkoły oraz lokalnych mediów. Z ramienia leszczyńskiej uczelni w spotkaniu uczestniczyli: Rektor PWSZ w Lesznie - prof. dr hab. Maciej Pietrzak, Kanclerz PWSZ w Lesznie - doc. dr Janusz Poła, Dyrektor Instytutu Lingwistyki Stosowanej PWSZ w Lesznie - dr Aleksandra Wojciechowska. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę informującą o naukowym patronacie uczelni nad rawicką placówką.

Podpisane porozumienie zakłada m.in. tworzenie wspólnych programów badawczych, prowadzenie dialogu na płaszczyźnie naukowej i kulturalno - edukacyjnej poprzez organizowanie wspólnych konferencji, seminariów, ale także wykładów i warsztatów dla uczniów oraz wzajemne rozwijanie współpracy międzynarodowej i korzystanie z programów Unii Europejskiej. Nawiązanie niniejszej współpracy jest kolejnym, niezwykle istotnym krokiem zmierzającym do środowiskowego zdynamizowania rozwoju rawickiej placówki oraz powiązania jej z lokalnym rynkiem pracy oraz rynkiem edukacyjnym.

Zdjęcia przesłane przez Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu.

DSC 7033
DSC 7063
DSC 7083

Tagi:

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00