Zwycięstwo Piotra Sobkowiaka w II Gnieźnieńskich Igrzyskach Akademickich

W marcu br. w Instytucie Kultury Europejskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu z siedzibą w Gnieźnie odbyły się II Igrzyska Akademickie z wiedzy o kulturze zachodnioeuropejskiej.

W tym roku uczniowie musieli się wykazać ogromną wiedzą z zakresu: cywilizacji greckiej i rzymskiej, dziedzictwa antyku, rozwoju chrześcijaństwa na Zachodzie, krucjat, kultury średniowiecznej Europy, odkryć geograficznych i kolonializmu europejskiego, humanizmu i renesansu, reformacji i kontrreformacji, rewolucji francuskiej i oświecenia, ideologii XIX i XX wieku, rozwoju cywilizacji przemysłowej, wojen w Europie w XX wieku oraz integracji europejskiej (Unia Europejska i NATO).

Wzorem roku ubiegłego, również w tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu. Liceum reprezentowali: Jakub Jankowski, Wiktor Koch oraz Piotr Sobkowiak (startował również w 2016 r.).

Igrzyska zakończyły się wielkim sukcesem Piotra Sobkowiaka, który pokonał kilkudziesięciu rywali i zwyciężył w tegorocznej edycji Igrzysk. Warto przypomnieć, że Piotr już w ubiegłym roku zaprezentował się wspaniale zajmując trzecie miejsce.

Główną nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca był tablet, poza tym Piotr otrzymał wydawnictwa naukowe dotyczące historii oraz gadżety Instytutu Kultury Europejskiej w Gnieźnie.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

1lorawicz Igrzyska Gnieznienskie  (1)
1lorawicz Igrzyska Gnieznienskie  (2)
1lorawicz Igrzyska Gnieznienskie  (3)
1lorawicz Igrzyska Gnieznienskie  (4)
1lorawicz Igrzyska Gnieznienskie  (5)
1lorawicz Igrzyska Gnieznienskie  (6)
1lorawicz Igrzyska Gnieznienskie  (8)

Tagi: ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00