Dwadzieścia pięć nowych firm

W Starostwie Powiatowym w Rawiczu odbyło się wręczenie certyfikatów potwierdzających przyznanie dotacji na podjęcie własnej działalności gospodarczej.

Wsparcie finansowe uzyskało 25 nowych przedsiębiorców w łącznej wysokości ponad 330 tysięcy złotych. Środki rozdysponowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Rawiczu pochodziły z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Aktywizacji Wsi.

Wysokość jednorazowego wsparcia wynosiła od 11.300 zł do 20.000 zł. Nowe firmy powstaną m.in. w branżach: projektowej, handlowej, montażu ogrodzeń, systemów automatyki domowej, usług: fryzjersko-kosmetycznych, fotograficznych, gastronomicznych, budowlanych, hydraulicznych, ślusarskich, sprzątania wnętrz oraz pojazdów, montażu tv kablowej i instalacji telekomunikacyjnych, systemów niskoprądowych, a także objazdowy tartak.

Uroczystego wręczenia certyfikatów dokonał Starosta Rawicki Adam Sperzyński wspólnie z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Rawiczu. W czasie spotkania, sprawy związane z prawidłowym rozliczeniem dotacji przekazała Agata Zbaraż z PUP-u, a z kolei o rozliczeniach z ZUS-em mówiła przedstawicielka tej instytucji, Teresa Krysiak.

Tagi: , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00