Finał Szkolnej Ligi Historycznej

W tegorocznej edycji Szkolnej Ligi Historycznej w I Liceum Ogólnokształcących w Rawiczu zwycięstwo odniosła reprezentacja klasy II a w składzie: Robert Matysiak, Mikołaj Kolbusz, Filip Kusztelak. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy II b, a trzecie klasa III a.

Ostatnia część Ligii polegała na odpowiadaniu przez uczniów na pytania dotyczące historii powszechnej i Polski od roku 1914 do współczesności. W rundzie finałowej znaleźli się uczniowie z klasy II a i I c. Rozgrywka była bardzo zacięta.

Po raz kolejny Szkolna Liga Historyczna okazała się wspaniałym przedsięwzięciem edukacyjnym oraz doskonałą formą zdobywania i pogłębiania wiedzy historycznej,  nie tylko przez uczestników rywalizacji, ale również uczniów, którzy dopingowali swoje koleżanki i kolegów.  Należy podkreślić, że zainteresowanie rozgrywkami było bardzo duże. Jej organizacja, podobnie jak w roku ubiegłym, nie byłaby możliwa bez ogromnego zaangażowania uczniów, przede wszystkim Piotra Sobkowiaka, który był autorem wszystkich pytań (w sumie ponad 500), prowadził wszystkie części tegorocznej edycji oraz czuwał nad zgodnym z regulaminem przebiegiem imprezy.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

1lorawicz Slh Final  (1)
1lorawicz Slh Final  (2)
1lorawicz Slh Final  (3)

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00