Gala Liderów Powiatu Rawickiego

Starosta Rawicki oraz włodarze: Rawicza, Bojanowa, Miejskiej Górki, Pakosławia i Jutrosina uhonorowali przedsiębiorców oraz osoby, instytucje czy organizacje działające na niwie społecznej w naszym regionie. Przyznane wyróżnienia są wyrazem szczególnego uznania i stanowią podziękowanie za aktywną działalność.

W uroczystej Gali uczestniczyli m.in. poseł Andżelika Możdżanowska, senator Marian Poślednik, Prezes Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych w Gostyniu Aneta Karkosz, Dyrektor Departamentu PROW Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Izabela Mroczek, samorządowcy regionu leszczyńskiego i Dolnego Śląska, przedstawiciele firm i instytucji oraz osoby działające społecznie. Starosta Rawicki Adam Sperzyński w swoim wystąpieniu inaugurującym wydarzenie, podkreślił, że zarówno biznes jak i samorządy stoją przed wielkimi wyzwaniami. - Powoli zbliża się najbardziej intensywny okres naborów wniosków o środki z funduszy unijnych, rusza również wiele programów krajowych. Chciałbym w tym miejscu podkreślić, że mamy w Powiecie Rawickim ambitne plany inwestycyjne: modernizacja i budowa dróg, ścieżek rowerowych, infrastruktury edukacyjnej czy kompleksowa modernizacja Szpitala Powiatowego, aby spełniał standardy XXI wieku. To naprawdę wielkie i bardzo trudne przykłady zadań, jakie zamierzamy realizować, również przy współudziale i pomocy miejscowych firm - powiedział starosta.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach: ?Działacz Społeczny Roku?, ?Filantrop Roku? oraz ?Laur Przedsiębiorczości?, a także wręczono wyróżnienia specjalne.

Działacz Społeczny Roku

Miejska Górka

Bernard Bałuniak      

Długoletni radny gminny, sołtys wsi Dłoń, członkiem miejscowej OSP, wielokrotnie nagradzany za prace na rzecz społeczności lokalnej. Jest osobą darzoną szacunkiem i zaufaniem wszystkich mieszkańców, człowiekiem lubianym i docenianym przez lokalne środowisko.

Jutrosin

Teresa Jankowiak

Aktywnie działa w Zarządzie Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Jutrosinie, pielęgnuje i kultywuje tradycje lokalne wśród młodego pokolenia, uczestniczy we wszystkich ważnych wydarzeniach gminnych. Największym sukcesem była reaktywacja Koła Gospodyń Wiejskich w Nowy Sielcu.

Stanisław Janiak

sołtys wsi Śląskowi oraz Prezes Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych. Aktywnie udziela się we wszystkich pracach społecznych na rzecz mieszkańców miasta i gminy Jutrosin.

Bojanowo

Agnieszka Sikora      

W ramach Stowarzyszenia Rodzin oraz Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych ,,Razem Raźniej w Bojanowie? aktywnie uczestniczy w codziennym życiu osób niepełnosprawnych, inicjuje i organizuje wielu spotkań i wyjazdów integracyjnych.

Rawicz

Michał Hoffmann

Całe swoje życie poświęcił działalności społecznej. Jest: harcerzem, strażakiem, sołtysem -członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Izbicach, instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego, a od 5 ? zastępcą komendanta hufca Rawicz. Ponadto, szefuje założonemu przez siebie Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu ?IMPILO?.

Michał Gertchen

Jest Prezesem dwóch stowarzyszeń, aktywnie działających na terenie powiatu rawickiego ? Rawickiego Koszykarskiego Klubu Sportowego ?Rawia? Rawicz, a także Stowarzyszenia Osób Sprawnych Inaczej i Ich Rodzin ?Pomocna Dłoń?.     

Pakosław

Mieczysława Plewa

Od wielu lat należy do Koła Gospodyń Wiejskich i czynnie uczestniczy w życiu swojej wsi oraz Gminy Pakosław. Wspólnie z członkami Kół Gospodyń Wiejskich reprezentuje Gminę Pakosław na różnych imprezach i przedsięwzięciach.

Józef Chudy  

Jest czynnym działaczem społecznym, pełni funkcję Prezesa OSP w Golejewku, za wieloletnią działalność w pożarnictwie wielokrotnie odznaczany.

Powiat Rawicki

Edyta Naskręt

Osobą doskonale znana w lokalnym środowisku. Jest opiekunem grupy wolontariackiej ?Dziewczyny z drużyny? i aktywnie włącza się w działania Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet ?No i co!? w Łaszczynie. Chętnie angażuje się w różne inicjatywy społeczno-kulturalne organizowane na terenie Powiatu Rawickiego.

Fundacja na rzecz Wspierania Rozwoju Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego ?Cordis? w Rawiczu

FUNDACJA NA RZECZ WSPIERANIA  ROZWOJU ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. STEFANA BOBROWSKIEGO ?CORDIS? w Rawiczu wspiera rozwój rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych. Działania podejmowane przez Fundację przyczyniają się do ciągłego podwyższania jakości pracy szkoły i  tworzenia jej pozytywnego wizerunku w środowisku lokalnym.

 

Filantrop Roku

Miejska Górka

Bank Spółdzielczy we Wschowie - Oddział w Miejskiej Górce

Bank Spółdzielczy we Wschowie, Oddział w Miejskiej Górce podejmuje i wspiera inicjatywy mające na celu rozwój środowiska lokalnego i miejskogóreckiej społeczności. Poprzez finansowe oraz rzeczowe wspieranie stowarzyszeń i lokalnych przedsięwzięć możliwe jest kształtowanie i rozwijanie kulturalnego życia regionu.

Jutrosin

Sławomira Pawlak-Horała

Od wielu lat nieodpłatnie wspiera podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Jutrosinie przekazując na ich potrzeby ubrania.

Bojanowo

Radosław Zuter

Jest członkiem klubu MUKS ?Szok? Bojanowo, inicjator powstania w klubie sekcji turystyki rowerowej oraz projektu oznakowania ścieżek rowerowych w gminie Bojanowo Od wielu lat działa społecznie na rzecz gminy Bojanowo współorganizując turnieje i imprezy sportowe.

Rawicz

SOMA Sp. z o.o. oraz EFEZ Sp. z o.o.

Firmy wspólnie angażują się w akcje na rzecz społeczności lokalnej. Przyczyniły się do budowy placu zabaw przy ulicy Mikołajewicza w Rawiczu. Od lat wspierają rawicki sport czy Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu. Firmy współorganizują cykliczne akcje zbiórki krwi. Zarówno Intermarche jak i Bricomarche działają w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe TAD-LEN  

Państwo Świtałowie, oprócz prężnego rozwoju firmy, znani są z zaangażowania w życie lokalnej społeczności. Stale wspierają Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu, angażując się w organizację imprez lokalnych, a także od lat wspierają rawicki sport.

Pakosław

Usługi Sprzętowe Jolanta Samól      

Zakład prowadzony przez Panią Jolantę Samól wnosi wkład w rozwój i promocję gminy Pakosław oraz przyczynia się do poprawy pozytywnego ? gospodarczego, społecznego i kulturalnego jej wizerunku.

Powiat Rawicki

Edyta Pieprzyk

Od wielu lat aktywnie angażuje się w życie kulturalne Powiatu Rawickiego. Wspiera organizacje pozarządowe oraz inicjatywy podejmowane np. w palcówkach oświatowych Angażuje się także w życie kulturalne powiatu. Swoimi inicjatywami wpisuje się w krajobraz kultury Ziemi Rawickiej.

 

Laur Przedsiębiorczości

Miejska Górka

Jan Gembiak Rzeźnictwo-Wędliniarstwo

Jest firmą rodzinną, szanującą tradycje i oferującą prawdziwie domowy smak wędlin.W ciągu swej działalności stała się znanym i cenionym w okolicy producentem szerokiej gamy wyrobów wędliniarskich.

Jutrosin

Arkadiusz Robaszyński Zakład Usługowo-Handlowy ?ARWIK?

Młody, dynamiczny przedsiębiorca z prężnie rozwijającą się firmą w branży malarsko-remontowej.

Aleksander Głuszak PHUP Nagrobki, Betoniarstwo

Dynamicznie rozwijająca się firma, udzielająca się społecznie ? m.in. w renowacji nagrobków ludzi zmarłych, zasłużonych dla ziemi Jutrosińskiej, budowy obeliska dla uczczenia zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.

Bojanowo

Firma Taurus Henryk Kleiber z Goliny Wielkiej

Firma ,,TAURUS? Henryk Kleiber jest firmą rodzinną, stale rozwijającą się oraz inwestującą w coraz to nowszy park technologiczno-maszynowy i tabor samochodowy. Posiadane środki transportu, wykwalifikowana i doświadczona kadra pracownicza, jak też własny warsztat samochodowy są gwarancją solidności i terminowości świadczonych usług.

Rawicz

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Jacek i Piotr Kortylewscy, Anna Danek

To firma rodzinna znana w regionie rawickim jako Piekarnia Ciastkarnia Kortylewscy, Przedsiębiorstwo słynie z produkcji pieczywa piekarskiego na naturalnym zakwasie, produkcji bułki tartej, a także produkcji wyrobów cukierniczych - w tym tortów okolicznościowych.

Sierakowski Czesław Lakiernictwo

To rodzinna firma z tradycjami, założona 50 lat temu przez Państwa Czesława i Mariannę Sierakowskich. Od początku swojej działalności przedsiębiorstwo działa w obszarze renowacji i odnowy pojazdów. Przedsiębiorstwo kładzie szczególny nacisk na profesjonalną i rzetelną współpracę z klientami oraz na profesjonalne przygotowanie i szkolenie uczniów w zawodzie lakiernik.

Pakosław

Tobiasz Małecki

Od 2010 r. dynamicznie prowadzi gospodarstwo rolne, specjalizując się w hodowli bydła mlecznego rasy czarno-białej Holsztyno - Fryzyjskiej, opasowego oraz trzody chlewnej. Jest świadomym rolnikiem, który dba o ciągły rozwój gospodarstwa, poprzez zwiększanie produkcji oraz racjonalne wykorzystywanie posiadanych zasobów.

ARMASZ Arkadiusz Leciejewski Pakosław

W 2014 roku firma ARMASZ została laureatem w konkursie HIT 2014 za wysoką jakość produkowanych maszyn, a w 2016 r. po raz kolejny odbierze tytuł HIT za dynamiczny rozwój i wysoką jakość produkowanych maszyn w 2015 roku.

Powiat Rawicki

P.P.U.H. EXPORT-IMPORT Roman Kubinka

Zakład może pochwalić się stosowaniem nowoczesnych technologii produkcyjnych, dobrymi warunkami pracy umożliwiające swobodną pracę osobom o szczególnych zagrożeniach, czyli osobom niepełnosprawnym, kobietom i uczniom. Firma produkuje towary głównie do Niemiec, ale pozyskano także rynki zbytu w Czechach, Holandii i Anglii.

W.LEGUTKO PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-NASIENNE SP. Z O.O.

Przedsiębiorstwo dysponuje jednym z najbogatszych, nie tylko w Polsce, ale i w Europie asortymentem. Współpracuje z wieloma uznanymi firmami nasiennymi w kraju i za granicą. Produkcja nasion warzyw, roślin ozdobnych i ziół prowadzona jest przez doświadczonych producentów w Polsce, krajach europejskich, azjatyckich, Afryce, Ameryce Płd. i Płn. O jakości produktów firmy świadczą medale, nagrody i wyróżnienia przyznawane na krajowych i zagranicznych wystawach ogrodniczych.

Nagroda specjalna:

Pośmiertne wyróżnienie dla śp. Bogdana Skupina: Zasłużony dla rawickiego rzemiosła

Pan Bogdan Skupin przez ponad 30 lat wraz z żoną Urszulą prowadził rodzinną firmę cukierniczą, założoną jeszcze przez jego rodziców w 1945 roku. Pan Bogdan Skupin aktywnie działał na rzecz rzemieślnictwa i środowiska lokalnego. Od 1974 do 2014 r. działał w Cechu Rzemiosł Różnych, gdzie pełnił takie funkcje jak Starszy Cechu, członek Rady Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu oraz członek Rady Zatrudnienia przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Rawiczu. Działalność Pana Bogdana na rzecz rzemieślnictwa została wielokrotnie doceniona i nagradzana.

Wyróżnienia SFPK:
Tomasz Kucharski - Dyrektor 1 Oddziału PKO Banku Polskiego w Rawiczu - Wyróżnienie dla 1 Oddziału PKO Banku Polskiego w Rawiczu za wsparcie sektora MŚP w budowaniu innowacyjnej Wielkopolski

PROPET RECYCLING Podlaski, Tomczak Spółka Jawna - Podziękowanie dla PROPET RECYCLING Podlaski, Tomczak Spółka Jawna za inwestowanie w rozwój innowacyjnej Wielkopolski

 

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00