HISTORYCZNY SUKCES MARCINA

W marcu br. w sali sesyjnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbył się etap wojewódzki IV edycji ogólnopolskiego konkursu "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Konkurs miał na celu upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat historii najnowszej Polski, a także rozbudzenie zainteresowania przemianami  demokratycznymi w kraju.

W zmaganiach wzięło udział około 70 uczniów z 45 szkół  Wielkopolski, a wśród nich uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu Marcin Sowiński i Piotr Kupczyk.

Etap wojewódzki olimpiady  polegał na rozwiązaniu testu składającego się z pytań o różnym stopniu trudności. Po zmaganiach konkursowych Marcin i Piotr udali się do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, gdzie obejrzeli wystawę pt. "Każdy krok zostawia ślad" poświęconej zmianom, jakie zachodziły we wzornictwie i technikach produkcyjnych butów począwszy od XIII  do końca XIII wieku.

Marcin Sowiński zajął II miejsce w konkursie, a jego klasowy kolega Piotr był dziewiąty. Laureat drugiego miejsca wraz z dwoma pozostałymi nagrodzonymi w etapie wojewódzkim powalczy o wspólny sukces w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w czerwcu 2017 roku we Wrocławiu. Przed finałową walką o indeks na wyższą uczelnię, w ramach integracji z  pozostałymi laureatami Marcin wyjedzie na wizytę studyjną do Gdańska - kolebki Solidarności. 

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00