Jak przyszli logistycy poznawali IKEA Wrocław?

W czerwcu uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, kształcący się w zawodzie technik logistyk uczestniczyli w kilkugodzinnych warsztatach przeprowadzonych na terenie wrocławskiego sklepu IKEA. Dzięki uprzejmości kierownictwa IKEA Wrocław młodzież miała niecodzienną okazję poznania w praktyce jak zorganizowany jest dział logistyki oraz sprzedaż w największym w Polsce punkcie sprzedaży detalicznej w grupie IKEA.

Od Kierownika działu logistyki dowiedzieli się jakie są strategie IKEA w zakresie zarządzania zapasami, dostawami, uzupełniania towarów na halę sprzedażową, poznali zasady przyjmowania dostaw towarów, zachowania bezpieczeństwa wobec klienta i pracownika. Szczególną uwagę zwrócono na strategię ochrony środowiska i podejmowane przez IKEA działania w tej dziedzinie (np. wykorzystywanie wody opadowej wewnątrz firmy, farma wiatrowa czy utylizację odpadów ze sklepu). Po dużej dawce wiedzy teoretycznej uczniowie zobaczyli wszystkie działania w praktyce. Przeszli przez duże powierzchnie strefy składowania (niedostępne dla klientów), strefę przyjęć, doki przeładunkowe, plac manewrowy oraz strefę postoju środków transportu wewnętrznego. Bezpośrednio od logistyków z IKEA dowiadywali się o ich zakresie prac wykonywanych na poszczególnych stanowiskach.

Podczas pobytu uczniowie mogli skonfrontować posiadaną wiedzę z praktyką, zadawać pytania, posłuchać i zobaczyć, jak w rzeczywistości może wyglądać ich przyszły zawód. Wszyscy uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem wielkości działań i procesów zachodzących w IKEA, zaangażowania pracowników, powagi wszelkich przepisów i stosowania się do strategii narzucanych przez IKEA. To była bardzo dobra lekcja kształtująca właściwe postawy do pracy i nauki.

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

 

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00