Już za miesiąc uczniowie wyjadą na zagraniczne praktyki zawodowe

Koordynatorki projektu z ramienia Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu zorganizowały spotkanie organizacyjno - informacyjne z rodzicami i uczestnikami wyjazdu na zagraniczne praktyki do Włoch w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Projekt pod tytułem "Polska edukacja plus europejska praktyka - początkiem kariery zawodowej" finansowany jest w całości ze środków  Unii Europejskiej.

Już 12 lutego 2017 r. uczniowie wylecą na trzytygodniowy staż do Włoch. W związku z tym uczestnicy zostali zapoznani z ideą programu Erasmus+, organizacją wyjazdu, programem praktyk oraz regulamin. Uczniowie podpisali także umowę o staż, w której zawarte zostały wszystkie informacje oraz regulacje prawne dotyczące  przebiegu praktyk zawodowych w Bolonii.

Stażyści dowiedzieli się jak dokumentować przebieg stażu, jakie otrzymają certyfikaty oraz na czym polegać będzie ocena w ramach systemu ECVET. Koordynatorki przedstawiły także warunki bytowe w Bolonii, plan wycieczek turystycznych realizowanych podczas pobytu młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem weekendów.

Na kolejnym spotkaniu, uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowujących do wyjazdu. Omówiono zasady bezpiecznej i higienicznej pracy oraz udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu. Młodzież otrzymała odzież roboczą, która wymagana jest na praktykach. Obie grupy zawodowe otrzymały koszulki z logo projektu Erasmus+. Na wyposażenie uczestnika składały się też słowniki, rozmówki, notesy i nośniki pamięci.

Zwieńczeniem sobotnich zajęć były ćwiczenia zawodowe w języku włoskim, którego młodzież uczy się od października. Zadaniem logistyków było kompletowanie i znakowanie przesyłek, paczek, natomiast grupa dziewczyn w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wykonywała potrawy według włoskich przepisów i receptur.

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

IMG 0030
IMG 0037
IMG 0038
IMG 0063
IMG 0073
IMG 0076
IMG 0079

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00