Kolejne miliony dla Powiatu Rawickiego

Starostwo Powiatowe w Rawiczu pozyskało ponad 5,6 mln zł na drugi etap przebudowy drogi powiatowej od Rawicza do Łaszczyna. To najwyższe w historii pozyskane dofinansowanie ze środków unijnych dla powiatu.

Wniosek o dofinansowanie złożono do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, Podziałania 5.1.2 "Wzmocnienie regionalnego układu powiązań drogowych (drogi powiatowe i gminne)". Inwestycja będzie kolejnym etapem remontowanej już drogi powiatowej.

Środki finansowe pozwolą na kontynuację tak długo oczekiwanego przez wszystkich zadania. Zmieni się zarówno cała droga od Łaszczyna do Rawicza, ale na inwestycji zyska również Osiedle Sierakowo. Powstanie między innymi droga o odpowiednich parametrach, oświetlenie oraz ścieżka rowerowa. Bez wątpienia poprawi się również bezpieczeństwo uczestników ruchu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, to zadanie będzie gotowe do końca września przyszłego roku.

Dziękuję wszystkim pracownikom, którzy przyczynili się do pozyskania tych środków. Cieszę się, że moje i Wicestarosty Jacka Gwizdka rozmowy przyczyniły się, do tego, aby nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony w kolejnym podejściu. Jak widać, działania powiatu okazały się skuteczne. To nasz wielki sukces - mówi Adam Sperzyński, Starosta Rawicki.

Od początku kadencji Powiat Rawicki z funduszy unijnych pozyskał ponad 11 mln zł. Wśród nich były projekty Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, szkół, starostwa i drogowe. Łączna wartość wszystkich projektów opiewa na kwotę 14,2 mln zł.

Tagi: , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00