Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu

Pod przewodnictwem Wicestarosty Jacka Gwizdka w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rawiczu odbyło się przedwakacyjne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Rawickiego.

Podczas posiedzenia uczestników komisji zapoznano z informacją przedstawicieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z realizacją działań prewencyjnych, profilaktycznych, zapobiegawczych w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości. Dyrektorzy szkół wraz z pedagogami szczególną uwagę zwracali na problem cyberprzemocy dotykający coraz młodszych uczniów i jego negatywnego wpływu na ich rozwój psychologiczny. Ustalono, iż przedstawiciele policji oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Rawiczu wspólnie z pracownikami szkół nadal będą prowadzić akcje profilaktyczne związane z problematyką cyberprzemocy i będą one skierowane również do młodszych klas.

Komisji przedstawiono także analizę bezpieczeństwa miejsc do wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz przeglądem kąpielisk miejskich, boisk i placów zabaw przygotowaną przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu oraz przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu i Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej. Służby szczególną uwagę będą kierować na  zapewnienie bezpieczeństwa na akwenach wodnych oraz w ich bezpośrednim pobliżu.

Fot. Starostwo Powiatowe w Rawiczu

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00