Komunikat dot. poradni specjalistycznych w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu

Zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego z dnia 23 października 2020 roku, Szpital Powiatowy w Rawiczu Sp. z o. o. z dniem 2 listopada 2020 roku został zobowiązany do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym 100 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-Co-V-2. Tym samym zakres ten obejmuje cały budynek główny szpitala oraz oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Pomimo tego nadal funkcjonują wszystkie dotychczasowe poradnie specjalistyczne, które zostały jednak przeniesione do sąsiednich budynków.

W budynku Centrum Rehabilitacji znajdują się poradnie: chirurgiczna, ortopedyczna i kardiologiczna.

W budynku Pogotowia funkcjonują poradnie: laryngologiczna, urologiczna, dermatologiczna oraz leczenia bólu.

Bez żadnych zmian, działalność nadal prowadzą: Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna  (tzw. wieczorynka), Zakład Opiekuńczo ? Leczniczy, Centrum Rehabilitacji, Zespoły Ratownictwa Medycznego (pogotowie), transport międzyszpitalny, czy Punkt Pobrań  Covid-19. Dla Pacjentów poradni specjalistycznych oraz POZ działa Pracownia USG zlokalizowana w budynku Centrum Rehabilitacji.  

Z informacji uzyskanych z Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, iż w przypadkach nagłych i wymagających hospitalizacji, Pacjenci powinni udać się do placówek ościennych. Natomiast w przypadkach wymagających pomocy poradni specjalistycznych, jak do tej pory, po uzyskaniu skierowania od lekarza rodzinnego, można skorzystać ze świadczeń szpitalnych poradni znajdujących się w nowych, ww. lokalizacjach.  

Tagi: ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00