budynej DPS Pkaówka w tle, napis Komunikat, 11.10.2020

Komunikat Służb Zarządzania Kryzysowego w sprawie sytuacji w Domu Pomocy Społecznej w Pakówce

Po stwierdzeniu u jednego z mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pakówce przebywającego w rawickim szpitalu dodatniego wyniku w kierunku Covid-19, w piątek, 9 października zapadła decyzja o pobraniu wymazów od wszystkich mieszkańców i pracowników placówki.

Dzięki współpracy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawiczu, służb Wojewody Wielkopolskiego oraz 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w sobotę, 10 października przeprowadzono testy, a w dniu dzisiejszym przekazano wyniki. Na 262 wykonane badania, wynik pozytywny stwierdzono u 49 osób. W tej grupie jest 30 mieszkańców Domu i 19 pracowników.

W związku z zaistniałą sytuacją dyrekcja placówki, w porozumieniu ze służbami sanitarnymi i zarządzania kryzysowego podjęła stosowne działania. Wszyscy mieszkańcy DPS-u, u których stwierdzono obecność koronawirusa pozostaną na terenie Domu, gdzie będą izolowani w wydzielonej strefie. W chwili obecnej stan ich zdrowia jest dobry. Natomiast pracownicy mogą odbyć izolację i kwarantannę na terenie placówki, bądź pozostać w izolacji lub kwarantannie domowej.

Tagi: , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00