Komunikat Starosty Rawickiego – 30.03.2020 r.

Drodzy Mieszkańcy, z przykrością muszę poinformować, że na terenie naszego powiatu stwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jedno to dziecko, które miało kontakt z osobą zakażoną, obecnie w stanie dobrym przebywa w domu. Natomiast druga osoba to młody mężczyzna, również po kontakcie z osobą zakażoną, obecnie w stanie dobrym przebywa w domu.

Bardzo Państwa proszę o zrozumienie dla każdego, kto zostanie zarażony i zachoruje na COVID-19. Potencjalnie to może spotkać każdego z nas. Jednocześnie proszę o uszanowanie prywatności i niezakłócanie spokoju tych osób. Bądźmy solidarni i wzajemnie dla siebie życzliwi.

Proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i zachowanie spokoju. Zapewniam, że wszystkie instytucje powiatowe realizują swoje zadania i służą Państwu niezbędną pomocą. Jestem również w stałym kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi. Jednak, zdajemy sobie sprawę, że żadne administracyjne i ?odgórnie? obostrzenia nie są w stanie skutecznie wyeliminować rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tylko rozważne i odpowiedzialne zachowanie każdego z nas pozwoli na skutecznie przetrwanie tego trudnego czasu.

Dlatego apeluję o stosowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny, które zostały ustalone przez organy państwa i służby sanitarno-epidemiologiczne.

Przypominam, że od 25 marca obowiązują ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się w grupie powyżej 2 osób. Obostrzenie dotyczy przemieszczania się poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi, tj. do pracy, sklepu, apteki, lekarza. Ograniczmy więc pobyt na otwartej przestrzeni i unikajmy kontaktu z innymi osobami. Przestrzeganie tych zasad jest miarą naszej obywatelskiej postawy i międzyludzkiej solidarności.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy potrafią zrozumieć te nadzwyczajne okoliczności oraz stosują się do obowiązujących zasad.

Życzę Państwu zdrowia, spokoju i wytrwałości.

Z poważaniem
Adam Sperzyński
Starosta Rawicki

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00