Koniec roku szkolnego i zasłużony odpoczynek

Przed długim weekendem w murach Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 i podsumowanie osiągnięć uczniowskich. Wśród zaproszonych gości znaleźli się radni powiatu rawickiego, przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą oraz Regionalnej Izby Przemysłowo- Handlowej.

Stypendium Regionalnej Izby Przemysłowo - Handlowej otrzymał Hubert Misiek. Dawid Świętek zaś został dodatkowo uhonorowany przez firmę Gazomet. Tytuł Najlepszego Ucznia Technikum otrzymała Anna Grębowska, natomiast Izabela Banasiak Najlepszego Ucznia Szkoły Branżowej I Stopnia. Następnie wychowawcy klas wraz z dyrektorem szkoły wręczyli świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom. Dyplomy, podziękowania i nagrody otrzymali także uczniowie, którzy aktywnie działali na rzecz innych, wykazywali się inicjatywą i osiągali sukcesy w zawodach sportowych. Nagrodzeni zostali także uczniowie ze 100% frekwencją na zajęciach.

W tym samym dniu pożegnano również uczniów klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Stypendium Regionalnej Izby Przemysłowo - Handlowej w Lesznie z rąk dyrektora zespołu i Beaty Tomczak - Kawęckiej otrzymał Jakub Janaszek. Stypendium ufundowane przez  Firmę Schaltbau Rawag Norbertowi Przybylskiemu wręczyli  Aleksandra Bartkowiak - Łuczak i dyrektor szkoły. Natomiast Kacper Kopa z rąk Tadeusza Matuszewskiego, Sebastiana Kałużnego i Dyrektora ZSZ w Rawiczu otrzymał stypendium ufundowane przez firmę Ferrpol Bracia Matuszewscy sp. zo.o.

Wychowawcy klas trzecich wraz z Dyrektorem ZSZ w Rawiczu wręczyli świadectwa ukończenia szkoły uczniom klas: 3aw, 3bw, 3cw, 3 dw. Przyznano również Nagrodę dla Najlepszego Absolwenta Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Rawiczu uczennicy klasy 3 cw Wiktorii Tajchert. Doceniono dyplomami osiągnięcia sportowe absolwentów, za najlepszego sportowca uznano Klaudię Marecką. Przyznano także wyróżnienie Patrykowi Ratajczakowi za 100% frekwencję.

Na sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącym również odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019, przy okazji której dokonano podsumowania wielu osiągnięć i działań uczniów oraz nauczycieli. Dyrektor szkoły Łucja Dera w swym przemówieniu określiła miniony rok szkolny czasem wytężonej pracy i wysiłku, ale także sukcesów,  doświadczeń i przeżyć oraz  radości i satysfakcji. 39 uczniów otrzymało promocję do kolejnej klasy z wyróżnieniem, a najwyższą średnią ocen ? 5,81 uzyskał Mikołaj Zawada z klasy IA. W rankingu klas na najwyższą średnią ocen i najlepszą frekwencję uzyskała klasa IA o profilu matematycznym. Ponadto uczniowie za bardzo dobre wyniki w nauce, 100% frekwencję, sukcesy w konkursach i zawodach oraz innych przedsięwzięciach i projektach otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe, które ufundowała Rada Rodziców.

Wszystkim absolwentom życzymy zasłużonego odpoczynku, wszelkiej pomyślności, radości i satysfakcji z wykonywanego zawodu: "idźcie odważnie przez Wasze życie, by w końcu drogi bez wątpliwości, w lustro popatrzeć na swe odbicie".

Fot. przekazane przez Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu, I liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

Najlepszy Uczeń Szkoł Branżowej
Najlepszy Uczeń Technikum
Wolontariusze
DSC 0793
DSC 0781
DSC 0772
DSC 0749
DSC 0747
DSC 0745
DSC 1971

Tagi: , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00