Konkurs wiedzy o regionie

Pod hasłem "Poznajemy Ziemię Rawicką" odbyła się XIX edycja powiatowego konkursu wiedzy o regionie, zorganizowanego przez rawicki Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK "Włóczykije" z Bojanowa i Powiat Rawicki. Współgospodarzem tegorocznego konkursu było Muzeum Ziemi Rawickiej.

W ratuszu w Rawiczu 19 listopada odbył się finał imprezy edukacyjnej, który miał formę testu wiedzy o zabytkach, historii i geografii powiatu rawickiego. Wzięło w nim udział 19 drużyn. Uczniowie zwiedzili również stałą ekspozycję Muzeum Ziemi Rawickiej i uczestniczyli w spacerze szlakiem najcenniejszych rawickich zabytków.

Zwycięską drużyną okazał się zespół z Jutrosina w składzie: Piotr May i Filip Pawlak. Drugie miejsce zajęła drużyna z Sierakowa - Bartosz Kowalski i Jakub Szelukowski, a trzecie drużyna z Chojna - Magdalena Maćkowiak i Magdalena Stelmach. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Rawiczu.

Fot. Muzeum Ziemi Rawickiej

Konkurs PTTK1
KonkursPTTK2
KonkursPTTK3
KonkursPTTK4
KonkursPTTK5

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00