Lekcje z ZUS

W Zespole Szkół Zawodowych oraz w I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się zajęcia w ramach projektu "Lekcje z ZUS", których celem jest budowanie świadomości młodego pokolenia w aspekcie ubezpieczeń społecznych. Projekt ten jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W ZSZ pierwszą lekcję pn. "Co Ci się należy kiedy płacisz składki?" poprowadziła przedstawicielka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Teresa Krysiak, która wiedzę teoretyczną poparła przykładami z życia codziennego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas technikum o profilu ekonomicznym.

Pierwsze zajęcia w Liceum Ogólnokształcącym odbyły się 18 października. W "Lekcjach z ZUS" wzięli udział uczniowie klas IA, IB, IC, ID oraz IK. Spotkania prowadzili przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Violetta Szymańska, Teresa Krysiak oraz Leszek Stanek.

Zajęcia odbywające się w ramach projektu były ważnym punktem przygotowania uczniów do zbliżającej się Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". 

Fot. przesłane przez ZSZ w Rawiczu, przesłane przez I LO w Rawiczu.

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00