Medyczne studium zawodowe w Rawiczu ?na swoim?

Medyczne studium zawodowe w Rawiczu „na swoim”

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja z udziałem Pauliny Stochniałek - Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, podczas której poinformowano o sprzedaży jednego z budynków znajdujących się na terenie rawickiego szpitala. Uczestniczyli w niej także Starosta Rawicki Adam Sperzyński, Zarząd Szpitala w osobach: Prezes Tomasz Paczkowski oraz  Wiceprezes Ewa Kaźmieruk.

Wczoraj podpisano akt notarialny sankcjonujący sprzedaż budynku, w którym od 1961 roku mieści się rawickie medyczne studium zawodowe. Samorząd województwa wielkopolskiego kupił budynek od Szpitala Powiatowego w Rawiczu za kwotę 900 tys. zł. Pozwoli to na polepszenie warunków pracy oraz nauki, a także w dłuższym okresie czasu na prowadzenie w szerszym zakresie prac remontowych w budynku.

Do 30 czerwca 2021 r. szpital został zobowiązany do opuszczenia zajmowanych pomieszczeń. Obecnie znajduje się tu punkt wypisów dokumentacji medycznej. Docelowo zostanie on przeniesiony do budynku administracyjnego rawickiej lecznicy, gdzie będzie przygotowane nowe miejsce na punkt wydawania dokumentacji medycznej.  

Sprzedaż budynku szkoły odciąży szpital, gdyż nie będzie już ponosić kosztów związanych z jego utrzymaniem. Dodatkowo  strony liczą na to, że placówka poszerzy swoją ofertę dla zawodów medycznych i przyszłości będzie możliwy powrót do kształcenia dwustopniowego pielęgniarek lub pielęgniarzy.

Fot. Powiat Rawicki

7
6
5
4
3
2
1

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00