Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej DANUBE CHALLENGE CUP 2017

Początkiem czerwca br. grupa 24 młodych piłkarzy KP RAWIA RAWICZ uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej DANUBE CHALLENGE CUP 2017. Turniej rozgrywano w miejscowości Gersdorf niedaleko Wiednia.

Drużyny "Żaków" i "Orlików" rawickiej drużyny rozegrały w sumie po 6 spotkań. Choć wyniki w tych kategoriach wiekowych mają drugorzędne znaczenie warto dodać, że "Żaki" ukończyły turniej na IV, a "Orliki" na IV miejscu.

Młodzi podopieczni Marcina Stochaja rozgrywki grupowe zakończyli na drugiej pozycji. W tej fazie pokonali oni KS Canarinhos Skórzewo 2:1, czeski TJ Sokol Kamenny Ujezd 2:1 oraz austriacki SV Gersdorf/Stammersdorf 2:1, zremisowali z triumfatorem turnieju ? litewskim Football Scholl Fortuna Kowno 0:0 oraz przegrali z czeskim SK SV Bojkovice 1:3. W meczu o III miejsce lepsi od młodych rawiczan okazali się piłkarze węgierskiego Budafoki L.C, którzy wygrali 4:0.

Z kolei podopieczni trenera Przemysława Wawrzyniaka w swojej grupie zajęli trzecie miejsce. Na tym etapie zmagań piłkarze Rawii wygrali 3:0 z czeskim Bechovicti srsni o.s, 6:0 z TJ Sokol Kamenny Ujezd i 4:3 z UKS Ajaks I Częstochowa oraz musieli uznać wyższość swoich rywali przegrywając 0:3 z późniejszym zwycięzcą turnieju francuskim FC Tours i pechowo z austriackim FC Spitz Attnang 0:1. Wyniki te dały możliwość gry o piąte miejsce w turnieju. Niestety polski pojedynek z UKS Ajaks II Częstochowa zakończył się porażką Rawii 4:5.

Nie wyniki były jednak najważniejsze. Liczyły się przede wszystkim sportowe emocje, a także cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości oraz niesamowita radość młodych piłkarzy po każdym meczu.

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00