OTWARTO NOWOCZESNE WARSZTATY I BUDYNEK DYDAKTYCZNY

Opublikowano 4 listopada 2022, 02:05

W dniu 4 listopada odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnych warsztatów i budynku dydaktycznego w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Inwestycja ta otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 Oś Priorytetowa 9 Infrastruktura dla Kapitału Ludzkiego, Działanie 9.3 „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”, Poddziałanie 9.3.2 „Inwestowanie w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego”. Całkowita wartość projektu pn. „Nowoczesne kształcenie zawodowe w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu bodźcem rozwoju gospodarczego południowej Wielkopolski” to blisko 18 milionów złotych, a kwota dofinansowania wynosi ponad 15 milionów złotych.

W ramach realizacji zadania budynek szkolny został rozbudowany o część warsztatową oraz dydaktyczną wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi, a także pozostałą niezbędną infrastrukturą, np. miejscami parkingowymi. Dodatkowo zakupiono wyposażenie pracowni w budynku warsztatowym oraz dydaktycznym. Została stworzona nowoczesna baza dydaktyczna dla uczniów, którzy dzięki niej będą mogli stawać się wykwalifikowanymi pracownikami na rynku pracy.

W czasie uroczystości pod budynkiem warsztatów nastąpiło również zasadzenie symbolicznych drzewek, przecięcie wstęgi, a także poświęcenie inwestycji. Z kolei wewnątrz odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą realizację projektu ze środków WRPO 2014-2020. Odbył się również pokaz kuchni molekularnej w wykonaniu Pana Marcina Olzackiego, uczestnika telewizyjnego programu „Masterchef”.