Polski Bon Turystyczny również dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej.

Na mocy ustawy z dnia 15 czerwca 2020r. o Polskim Bonie Turystycznym na każde dziecko, na które przyznane jest wsparcie z programu "Rodzina 500+" przysługuje jednorazowe świadczenie w wysokości 500zł w formie bonu na sfinansowanie kosztów wypoczynku w Polsce (w przypadku dziecka z niepełnosprawnością wartość bonu zwiększa się o 500zł, czyli łącznie wynosi ona 1.000zł).

Starosta Rawicki przekazuje na bieżąco Wojewodzie Wielkopolskiemu informacje o osobach uprawnionych i dzieciach, które mają/będą miały przyznane prawo do dodatku wychowawczego, dodatku w wysokości świadczenia wychowawczego lub dodatku do zryczałtowanej kwoty - w obszarze rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej prowadzonej przez Powiat Rawicki (na dzień 22 lipca br. zgłoszono 100 osób uprawnionych i dzieci ? podlega bieżącej aktualizacji).
 
Prawo do dokonywania płatności za pomocą bonu wygasa w dniu 31 marca 2022r.
 
Bon można otrzymać po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).
 
Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku pośrednio pomoże osłabionej branży turystycznej.
 
Obsługa merytoryczna: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu.
 
opracowanie: PCPR
 

Tagi: , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00